Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy alulműködés...

Pajzsmirigy alulműködés előfordulhat jellegzetes, kifejezett tünetek nélkül? (mennyien lehetnek diagnosztizálatlanul? )

Figyelt kérdés

A rutinszerű orvosi szűréseknek nem része ez a vizsgálat. Felmerült bennem, hogy akár ez is lehet pár tünetem mögött. Ugyanakkor nem tudom egyértelműen mondani, hogy ez lehet a problémám, mert a tünetek mástól is lehetnek, Ugyanakkor sok tünet meg nincs meg.


Amik nálam fennállnak és pajzsmirigy alulműködésre utaló tünetek:

- fáradtság (bár relatív megítélni)

- hajhullás, köröm töredezés (ez meg valamilyen szinten mindig meg volt)

- hámló arcbőr (ez nem rég óta van. érdekes, hogy ugyanakkor zsírosodik is)

- feledékenység, nehéz koncentráció (megint csak lehet pl. pszichés alapon, mert pl. sokat szorongok is)

- száraz köhögés inger (ez 1-2 éve van)

- fázékonyság, hideg kéz


Amik meg nincsenek és nagyon jellegzetesen kéne, hogy legyen:

- menstruációs ciklus zavar

- elhízás (ugyanakkor normál testalkat mellet ami zsír mégis van rajtam az úszógumisan hason helyezkedik el. Pedig már-már a sovány kategóriába csúszom magasság/súly arány alapján)


Nem tudom, hogy ezek alapján kéne-e kezdeményeznem háziorvosnál a kivizsgáltatást. Mi a véleményetek?



2016. ápr. 13. 09:35
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy ismerten vashiányom van (ami a fenti tünetek egy részével magyarázható). Emellett a legutóbbi laboron a koleszterinszintem emelkedett volt, amit meg neten olvastam, hogy "pajzsmirigyes" tünet.

Így összességében én gyanakszom, de jó lenne külső vélemény, hogy jogos-e, vagy csak indokolatlan ráparázás.

2016. ápr. 13. 10:00
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én se voltam/vagyok elhízva. Bal mellemből folyadék szivárgott ezért mentem el orvoshoz. Kiderűlt, hogy pajzsmirigy-alulműködésem van, 30 feletti volt a tsh-m.
2016. ápr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Végül is tej volt? Ez nekem nincs. Mondjuk annyi van, hogy már szültem és a szoptatás abbahagyása után még évekkel is volt tejcsorgás. Ennek nem is tulajdonítottam különösebb jelentőséget akkor, mostanra szép lassan, de elmúlt.
2016. ápr. 13. 10:18
 4/14 anonim ***** válasza:

ha úszógumival is könnyű vagy akkor vészesen le vagy gyengülve, a belső szervek, az izmok gyengék

Edzél, ne orvoshoz járj

Tele van a net, akik betegségekre akarják kenni, hogy rosszul néznek ki, ne tedd

2016. ápr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egy sima vérvétellel meg lehet nézetni a TSH-t, kérjed a háziorvosodtól. Hány éves vagy? Szerintem inkább bizonyos tápanyaghiányaid lehetnek, magnézium,pl., dehát ezek is egy sima vérvételből megállapithatóak, beszéld meg a háziorvosoddal. Innen, csak a tünetek alapján, nem fogunk tudni neked értelmeset mondani.
2016. ápr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
32 vagyok. Könnyen lehet más hiánybetegség is, igen. Csak valahogy ez kezdett el bennem motoszkálni, hogy mi van ha... De valami nem klappol az tuti. Ja, valóban kéne edzeni.
2016. ápr. 13. 10:55
 7/14 A kérdező kommentje:

Igazából arra lennék kíváncsi, (mert persze a tutit nem lehet megmondani ennyi alapján), hogy van-e itt pajzsmirigy beteg normál testsúllyal és normál ciklussal és hogy terült ki neki, hogy fogott gyanút?

(Bár lehet, hogy ehhez nem a legjobban tettem föl a kérdést)

2016. ápr. 13. 11:05
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

kezdő hipoander vagy, ha olyan betegséget akarsz beképzelni, aminek a tüneteit nem érzed

Messziről látszik, hogy edzeni kéne, de utolsó körömmel ragaszkodni fogsz egy nem létező gyógyszerben ami segít

2016. ápr. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Rosszul gondolod, de köszi, hogy megírtad a véleményed. (már írtam az imént amúgy, hogy egyet értek veled)
2016. ápr. 13. 12:02
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem híztam el és a menzeszem is pontosan megjött, heti 3x jártam edzeni, mellette úszni. Észrevettem, hogy könnyebben fáradok és nehezebben nyelek, olyan gombócérzés lett a torkomban. Semmi más tünete nem volt. Letroxot szedek azóta rendben vagyok 😊 nyugodtan beszélj erről a háziorvosoddal, egy vérvétellel könnyen kideríthető.
2016. ápr. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!