Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Herpesz csak attól kapható...

Herpesz csak attól kapható el, akinek éppen előjött?

Figyelt kérdés
Vagy attól is, aki fertőzött, de épp mondjuk lappang benne vagy nincsenek hólyagjai. Szóval, csak a hólyagokkal lehet fertőzni?

2016. ápr. 15. 15:13
 1/2 anonim válasza:

Szia!

A herpesz az ott lappang az emberben, nem csak attól kapod el, akinek éppen kijött. Ezt tünetmentes embertől is megkaphatod könnyedén.

2016. ápr. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam olyankor is ürülhet az emberből vírus, mikor éppen tünetmentes, tehát nem látszik a herpesz.


Ezért bárki bármikor fertőzhet, de nyilván akkor a legnagyobb az esély rá, ha épen hólyagos a herpesz.


De pont ezért szerintem mindenki el is kapja, úgyhogy felesleges rajta parázni. Majdnem mindnenkiben ott lappang, csak van akin soha életében ne okoz tünetet.


Nálunk a családban soha senkinek sem volt, se szüleimnek sem a bátyáimnak, soha, erre én nagy herpeszes lettem, már gyerekkoromtól kezdve. Rajtam kívül soha senki nem jött ki herpesz a családban. Soha egyetlen barátomnak sem jött ki, pedig kaptak herpeszes puszit is. Egyedül a férjemnek jött ki egyetlen egyszer életében, azóta se soha. Bezzeg én, minden évben megküzdök vele, de még hólyagokkal sem sikerül senkit sem herpesszessé tennem. :-)

2016. ápr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!