Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Most akkor így rendben leszek...

Most akkor így rendben leszek már? Ezzel megoldva a probléma?

Figyelt kérdés

Az volt h kb 2 hete nagyon vacakul vagyok, ver a víz, nagyon gyenge vagyok stb, aztán ma délután már éreztem hogy úgy félre is vert a szívem többször és elég vacak volt, na és egy ismerős mentős adott nekem 1 propranolol nevű tablettát és azóta teljesen jól lettem, megint van erőm és nem ver félre a szívem se.


Akkor mi lehetett a baj? hát komolyan hetek óta se voltam ilyen jól.


De ha ennyivel megoldva véglegesen, akkor tulképpen örülök, hiszen már nem bírtam, hogy annyira gyenge vagyok h felkelni is alig tudok meg szédülök stb, de ez mi lehet akkor?


azt mondta szedjem 2 x 1-ben aztán jól leszek szerinte.


2016. ápr. 16. 21:33
 1/6 A kérdező kommentje:
ja es kozben voltak eszmeletveszteseim is
2016. ápr. 16. 21:37
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha elmennél orvoshoz? Ki kell vizsgálni, mi van a háttérben. Nem értem, hogy ha sz.r, alig bírsz felkelni, szédülsz, ájuldozol, akkor mégis mire vártál két héten keresztül?
2016. ápr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

de miért nem a kérdésre válaszolsz inkább? :(


ha el tudnék menni orvoshoz, hidd el, megtenném. Nálunk ez nem úgy megy sajnos .... Összesen egyetlen kardiológia van ahol egy olyan sárkány vénasszony van akihez be se lehet menni ha nem adsz neki vastag borítékot és nekem meg nincs pénzem. Egyszer már próbáltam aztán meg is lett az eredménye, rám se nézett, írt 2 semmitmondó sort és ezzel elintézve.

Szal pénz nélkül nem megy, de gondolom te is Maon élsz szal tudod h ez megy ....

A magyar eü sajnos csak a pénzeseknek van kitalálva, nekem eddig bármi volt, azt mind így ismerősi alapon oldottuk meg, még az infúziózást is itthon. na meg azért nem megyek be, hogy meghaljak ... és tessék, most úgy tűnik meg is javultam és ingyen!

2016. ápr. 16. 21:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Naná, amíg sztrókot nem kapsz otthon, és meghalsz. Remélem, az ismerős mentős majd kellő gyengédséggel visz el a hullaházba, ingyen.

Azt ne mondd, hogy a háziorvoshoz vagy a szakrendelésre csak borítékkal lehet bemenni, de ezek szerint jártál már kardiológusnál. Magas a vérnyomásod, ami önmagában is okozhat szívritmuszavart, a bétablokkoló jó lehet rá, de konrollvizsgálat mindenképp kéne, vérnyomásmérés, EKG és szívultrahang. Előfordulhat bizonyos ritmuszavaroknál, hogy rög képződik a szívpitvarban, ami ha leszakad és elindul, katasztrofális következményekkel járhat. A vérnyomásodat rendszeresen kell ellenőrizni, be kell állítani a normál tartományba, egyáltalán nem biztos, hogy most a 2x1 propranolollal ez megtörtént.

2016. ápr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

várj a vérnyomásom teljesen rendben, sose volt magas, sőt inkább alacsony és most is többször megmérte ez a mentős ismerős. szal ez kizárva, itt valami más van.


viszont DE IGEN mondom, szakrendelésre csakis borítékkal lehet bemenni, mert különben kivág. voltam már nála 1x, és annyi volt az egész h én hallgattam a panaszkodását, hogy "jaj mennyi beteg van és engem ki fog megvizsgálni?", na aztán leírt két semmitmondó ökörséget és ennyivel téma lezárva, viszlát.

most ezért menjek el? ugye nem gondolod komolyan ...

Sajnos épp elég katasztrófa h ilyen állapotok uralkodnak az eü-ben nálunk, és gondold el, vajon ez a hozzáállás hány emberi életbe kerül. A háziorvos? detto ugyanez, sőt még pofátlanabb kiadásban mert az kereken meg is mondja a tarifáját (volt már h beszólt h kevés, na azóta nem is mentem hozzá).

én nemtom ezeket honnan szalasztották de egy kiadós verés sztem rájuk férne h észhez térjenek kicsit és tudatosuljon bennük h akár emberi élet is múlhat az ilyen hanyagságukon és bunkózásukon és persze pénzéhségükön ...

2016. ápr. 16. 22:16
 6/6 A kérdező kommentje:

szal most akkor rendben leszek?

amúgy volt már amit írtál, csak szerencsére az civilizált országban következett be és kb 2 hónapot voltam kint kórházban miatta. ha itthon történik, sztem túl se élem (elég durva trombózis).

JA ÉS AZT MONDTA A mentős ismerős h valami ávé blokkom van, de az meg főleg nemtom mi, és ismét a kör elején vagyunk, hát hova a fenébe menjek ha maga a kardiológia nem hajlandó ellátni? .... na mindegy, majd lesz vmi vagy majd ha kint leszek akkor kivizsgáltatom a dolgot, a magyar kórházaktól igyekszem távoltartani magam.

2016. ápr. 17. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!