Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mivel tudom megelőzni az AURA...

Mivel tudom megelőzni az AURA MIGRÉN KIALAKULÁSÁT? Van valami gyógyszer vagy gyógytea vagy mütét?

Figyelt kérdés
Borzalmas az aura migrén akinek van tudja milyen rosz elvesziteni a látoterét és nem látni kb 1 orán keresztül és utánna is nagyon szédülsz hányingered van hasmenésed és örülsz hogy élsz és fekszel kb 4 ora mulva már valahogy vagy .Kéne nekem valami megoldás hogy soha ne jöjjön elő !!

2016. ápr. 27. 07:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a fejem nem fájt, de az aurát láttam vagy háromszor. Fél óráig kb. és nem voltam rosszul egyáltalán.


A wikin olvastam, hogy magnézium szedése segíthet meg az aszpirin is, másra most nem emlékszem, de nincs rá gyógyszer, nem tudják mitől alakul ki, csak sejteni lehet. Fáradtság, stressz, stb. Nekem szerintem a szemfáradtság és kialvatlanság hozza elő, ezt igyekszem elkerülni.


Akinek a feje is fáj utána, annak már az aura megjelenésekor javasolt bevenni a fejfájás elleni gyógyszert, hogy mire megjön, tompítson a hatásán.

2016. ápr. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
El kell menni fejfájásambulanciára. Vannak olyan gyógyszerek, amiket megelőzésre adnak.
2016. ápr. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most vagyok túl egy 60 órás migrénen, hát nekem most csak az injekció segített, algopyrin.nospa-cerucal. Ha csak féloldalas a migrénem akkor a neurológus által felírt triptagram nagyon hatásos.
2016. ápr. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Érftem szóval elvileg az aura migrén azért van mert kitágulnak az erek az agyban . De mitől tágulnak ki? Vagyis miért tágulnak ki? És utánna mi az amitől visszahuzódnak maguktól? Már ha nem veszek be gyógyszert akkor is visszahuzodik mert kb 1 ora alatt elmulik az aura aztán hányinger hasmenés vizelési inger és utánna kb 30 percre indul a kemény fejfájás ami akár nálam 3 napig is tart megállás nélkül . Dolgozz igy magyar !!! Az ilyen szerotonin-receptor agonista gyógyszerek meg szivritmus zavart okoznak és mire felszivódik hatna addigra amugy is abba marad az aura migrén semmi értelme bevenni mikor jön a roham. Legalább is én ezt vettem észre. Nekem olyan megoldás kell ami nem engedi hogy az aura migrén kijöjjön . Nekem nem tüneti kezelésre kell a gyógyszer hanem megelőző gyógyszer kell olyan van ? Tud valaki olyat? Mert én voltam vizsgálatokon de eddig semmit nem tudtak adni semmit azt mondták ezzel igy kell együtt élni!! Erre én azt mondtam hogy nem lehet ezzel együtt élni mert a munkahelyen kirugnak mindig nem fogadják azt el hogy hétfőn bemegyek és rámjön az aura migrén ezután egyből taxiba szállok és hazajövök lefekeszem és kinlodok órákon keresztül aztán másnap bemegyek valahogy ha tudok és szerdán vagy csütörtökön megint rámjön a migrén akkor megint hazajövök és utánna be sem megyek másnap mert ugy tönkrevágja az agyam hogy nem tudok bemenni. Aztán kb 2 hétig semmi és utánna kezdődik elöről . Semelyik cég nem tolerálja ezt hogy havonta 1 hetet nem tudok dolgozni . NEKEM MEGOLDÁS KELL MERT MOST IS MUNKANÉLKÜL VAGYOK ÉS NEM TUDOK MÁR HOVAMENNI SEGITSEN MÁR VALAKI SENKI NEM TUD SEMMIT? KOMOLYAN MONDOM ADOK 1 MILLIO FT ANNAK AKI ÖRÖKRE MEGSZABADIT ETTŐL AZ AURA MIGRÉNTŐL !!!
2016. ápr. 30. 07:10
 5/5 anonim válasza:
Van egy gyógyszer ami hatásos, legalábbis nekem segített, nagyon durva aurával kísért migrénjeim voltak. Zsibbadás látótér kiesés, beszéd- és memóriazavar, hányinger és persze napokra munkaképtelenség, mert csak az alvás segített, meg az ha az aura alatt gyorsan bevettem egy Flectort, de ha azt lekéstem akkor volt, hogy sírtam a fájdalomtól és nem segített semmi, tehát tudom miről beszélsz. Szóval a gyógyszer ami segít a Divascan, ez egy megelőző szer. Igaz csak akkor írják fel ha nagyon gyakori a migrén. Három hónapig kell szedni és utána évekig hatásos. Nekem nagyon bevállt, nem mondom, hogy teljesen elmúlt, de a havi 2-3 helyett évi max. 1-2 lett belőle, ami szerintem nagy eredmény. Jobbulást!
2016. júl. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!