Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » II. es típusú cukorbeteg...

II. es típusú cukorbeteg vagyok, Azt akarnám tudni hogy ti milyen gyógyszert szedtek rá Én gilemmalt szedtem de ez nem elégjó, ti mit szedtek ami hatásos?

Figyelt kérdés
S.O.S

2016. máj. 6. 18:22
 1/4 szamo77db ***** válasza:
100%
Én 3x850 mg Adimetet és reggel 60 mg Diaprelt. És persze diétázni kell ezek mellett. Sokat mozogni, amit nem tudok maradéktalanul teljesíteni, mert mindkét térdemben kopott a porc és olykor nagyon fáj. Igyekszem mozogni, de tudom, hogy ennél többet kellene.
2016. máj. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A diétánál és a mozgásnál nincs hatásosabb!

Mondom ezt úgy, hogy én inzulinozom magam.

De rengeteg körülménytől függ a cukorállapot, erre felelősséggel egy ilyen fórumon nem is lehet válaszolni, csak az orvosoddal kellene megbeszélni.

A cukor változhat évszakváltáskor, stressztől, frontoktól, napszaktól és millió más, személyfüggő dologtól.

Személyes tapasztalatom, hogy nekem pl. este és éjszaka magas a cukrom, ezt szépen rendben tudom tartani fügefalevél teával, vagy fahéjjal.

Mindkettőre keress rá a neten, nagyon hasznos mindkettő.

Ennek ellenére javaslom, hogy az orvosoddal beszéld meg, mert sajnos a cukor nem játék!

2016. máj. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 zsuzsycs válasza:

Üdvözöllek! Én egy másfajta lehetőséget tudok Neked mutatni. Ha engeded megmutatom Neked.Egy természetes segítségről van szó, ami már sokaknak segített, csak itt Magyarországon kevésbé ismert.

Amennyiben érdekel privátban beszéljünk kérlek!

Szép napot!

2016. máj. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudom javasolni, lefekvés előtt legalább kettő óránál közelebb ne egyél semmilyen szénhidrát tartalmú ételt, még lassú lebomlásút sem. Éjszaka a máj termeli a cukrot a koleszterinből. Ha ehhez még hozzá jön az étkezéssel lefekvés előtt bevitt szénhidrát is, az összeadódik és még magasabb értékre megy fel a vér szérum cukor szintje.


Ha a koleszterin szinttel vannak problémák, akkor sztatin gyógyszerrel lehet rendben tartani mint az Atorva Teva vagy a Torvalipin, de van sok hasonló de más gyártótól származó sztatin hatóanyagú koleszterin csökkentő gyógyszerek is ami szintén jó lehet. Ez akár 60-70%-al is csökkenteni tudja a koleszterin szintjét, ami felelős a cukorbetegség érrendszer elzáródás alapú kockázataiért. Ha nem tartjuk egészséges szinten, akkor lerakódik az erekben a belhártya és az ér fal között és beszűkíti majd lassan teljesen el is zárja a keringést, először a vékony kapillárisokban, azután egyre inkább a nagyobb erekben is és a szervezet lassan megfullad és éhen hal. A felesleges mértékű koleszterin a keringésben komoly veszély forrása. Az okozza a szövődményeket. Sokan ezt nem is tudják és nem is törődnek vele. Pedig életmentő lehet a normál értéken tartott koleszterin szint. Azzal lassan akár javulhat is bizonyos esetekben a cukor természetes feldolgozása.

A mozgást is azért ajánják, mert az izom elégeti a szénhidrátot. Aki keveset mozog, annak leépülnek az izmai és a kisebb izom tömeg több cukrot hagy a keringésben, amit a hasnyálmirigy inzulinja már nem tud megfelelőképpen lebontani.


Aki le tud adni a testsúlyából és sportosan tud mozogni, annál sokat javulhat a szervezet saját cukor feldolgozása.

2016. máj. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!