Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egész nap tartó szívritmuszava...

Egész nap tartó szívritmuszavarral hívjam az ügyeletet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 29 éves nő vagyok, nem túlsúlyos, nem iszom, nem dohányzom, nem élem különösebben stresszes időszakomat. Pár hete elkezdtek ún. extrasystoléim lenni, mindig nyugalmi helyzetben, ülve, fekve... Mára már oda jutott a dolog, hogy kvázi egész nap vannak! Erősen megdobbanó pótütések, néha pár másodpercenként, néha pár percenként, aztán félóráig-óráig semmi, majd újra, és így megy egész nap.

Kedden tudnék menni kardiológushoz, de félek, hogy addig kb. leáll a szívem... ez mennyire valós félelem? Hívjam az ügyeletet szerintetek?

Szívesen fogadnám olyanok véleményét, akiknek volt már közük ilyesmihez, mert a neten aztán mindent írnak.

Köszi előre is...


2016. máj. 13. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Hívd fel.

Nekem egy egyszerű magnéziumhiány okozta. Egyre csak rosszabb lett míg végül ájulás miatt sürgősségire jutottam, vizsgáltak, nem találtak szervi eltérést, EKG-n látszott, vérkép negatív.. (kálium szint után érdeklődött a kardiológus)

Kaptam egy jó magnéziumos infúziót és helyrejöttem, én azt mondtam ilyen nincs.. azóta is furcsa, hogy egyszerű probléma ekkora bajt tud okozni.

Most megint előjött de gondoltam kezelem magam, 3 napig kellett innom a magnosolv granulátumot napi 2-vel mire rendbejött, pedig ez nagy adag.

Egyébként én is nagyon meg voltam ijedve először, hogy mekkora lehet a baj. Hát... semekkora.

2016. máj. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De jobb, ha lát az orvos. Én csak megnyugtatásként írtam a történetem, hogy milyen egyszerű oka is lehet egy ilyen ijesztő jelenségnek.
2016. máj. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Ez megnyugtatott, hátha nekem is csak ennyi...

Voltam az ügyeleten. Csináltak EKG-t, persze az nem mutatott semmit. Ettől még az extrák ugyanúgy folytatódnak.

De kaptam időpontot egy másik kardiológiára és valami 1 hetes monitoringozáshoz adnak majd kütyüt...

2016. máj. 13. 18:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a helyzet, mit mutatott ki a vizsgálat?
2016. máj. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Természetesen azt, hogy minden rendben.

Volt egy hónapnyi szünet, ami alatt egyáltalán nem jöttek elő az extrák és már kezdtem reménykedni, hogy ez valami egyszeri, párhetes deffekt volt...

De ma újra előjöttek. ;(

2016. jún. 30. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!