Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit lehetne tenni, forduljak...

Mit lehetne tenni, forduljak orvoshoz? Milyen támogatások járnának?

Figyelt kérdés

20 év körüli fiatalember vagyok az alábbi problémákkal:

2 hónapja volt egy fejsérülésem, otthon a szemüveg lencséje a szemöldökömnél felvágta a bőrt és durván vérzett, eszméletvesztésem volt nem emlékszem hogyan estem el, bent voltunk a sürgősségin és azután nemvoltak tüneteim de azonban nemrég neurológiai tüneteim vannak amik lassan erősödnek, pl. fülzúgás, feledékenység, koncentráció és memóriapanaszok, fejfájás illetve a lábam visszeres gyerekkoromtól fogva nagyon csúnyák az erek illetve májfoltosak és mostanában ilyen zsibbadások szoktak lenni, meg izomrángások amik miatt nehéz közlekedni. Eddig nem zavartak különösen a tüneteim illetve enyhébbek voltak és úgy gondoltam hogy elmúlanak, azonban 2 hónap elmúlása után sem álltak tovább. Fordulhatnék orvoshoz, komolyan fog venni? Illetve nehezen tudok gyalogolni, nem tudom ehhez nem lehetne valami mozgáskorlátozottságot megállapítani és járnának támogatások, ha igen milyenek? A nagyapám is mozgáskorlátozott és lehet hogy ez genetikai dolog, azonban nekem a mozgásszervi tüneteim csak most kezdtek jelentkezni, elég sokszor vagyok olyan helyzetben, hogy a lábaimat nehéz mozditani mert zsibbadnak vagy izomgörcseim vannak. Le vagyok százalékolva 50-51 százalékra nem emlékszem pontosan de nem kapok semmilyen ellátást és hormonális problémáim vannak, a pajzsmirigy alulműködés miatt ami veleszületett nagyon fáradékony vagyok és a 4 óra munkát se bírom de 8 órát 3 évbe le kéne dolgozni hogy meglegyen a rokkantsági én meg azt nem birom, hat órát próbáltam de azt sem bírtam és kevés a fizetés. Látásom gyenge, alacsony csontsürüségtartalom(osteopenia), kortizol hiány, pajzsmirigy alulműködés és hypopituitarismus, számolási nehézségeim(dycalculia) és tanulási nehézségeim vannak születésem óta, eddig is feledékeny voltam de most már anyagi kárt okoz nekem ez. emellett fényérzékeny a szemem és a fényre sötétedő szemüveg nem segit, nem birom ledolgozni a 4 óra munkát mert állandóan fáradékony vagyok a veleszületett hormonális problémáim miatt meg a fizikai munkát se bírom 4 órába is igen nagyon elfáradok. emelt szintü családi pótlékot kapom magam után azután is harcolni mert az egészségkárosodást nem fogadták el félreirták 0%-ra kellett mit lehetne tenni esetemben? nem értem más meg mért kapja a nagy pénzeket mikor életébe nem dolgozott én meg születésem óta tartós beteg vagyok ami meg nem fog változni és nem kaptam életemben soha semmit.



#támogatás #százalék #fogyatékosság #rokkantnyugdíj #fejsérülés utáni neurologiai problémák
2016. máj. 14. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, próbálj orvoshoz fordulni, meg a szociális osztályon is érdeklődj!
2016. máj. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ment privátüzenet.
2016. máj. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!