Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Korpás haj ellen mit lehet tenni?

Korpás haj ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Próbáltam már a Head and Shoulderset, sőt még a patikában is vettem sampont, de semmi nem használt.

2016. máj. 17. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Diófa levelet főzd meg, mintha tea lenne és hajmosás után azzal öblítsd le a hajad!
2016. máj. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Csepegtess teafaolajat a samponodba.

A korpát egy gombafaj okozza. A teafa pedig egy természetes gombaölő.

2016. máj. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú évekig volt korpás a hajam, kipróbáltam pár dolgot, de valahogy egyik se vált be, aztán egy bőrgyógyász (akinél más bőrprobléma miatt voltam) mondta nekem, hogy használjak Selsun Blue sampont és az végre működött. Nagyon sokan írják egyébként, hogy bevált nekik. Aztán pár hónapja hiánycikk lett (azóta lehet, hogy újra van), akkor adtam újra egy esélyt a Nizoralnak, amit már régebben próbáltam és akkor nem tetszett, mert egyszerűen samponnak volt rossz, de valamit változtathattak, mert ezt most nem éreztem és a korpa ellen még egy kicsit jobb is lett, mint a Selsun Blue. Azóta Nizoralt használok és a korpa eltűnt.
2016. máj. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg hajmosás előtt olívaolaj+teafaolaj keverékkel jó alaposan bekenni a fejbőröd, hagyd rajta 20-30 percig, aztán mosd le. Persze függ attól is, mitől korpásodik a fejed, de ez a pakolás mérsékelheti a korpát. 2-3 evőkanál olívaolajhoz 10-15 csepp teafaolajat ajánlanak. Aránylag nem olcsó, mikor megveszed, de kitart egy darabig. (Nekem látványosan csökkent a korpa, mióta használom.)


Vagy próbálj cink-pyrithion tartalmú sampont használni.

2016. máj. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nizoral sampon tuti
2016. máj. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 UseYourBrain ***** válasza:
79%

Könyörgöm nehogy mindenféle diófalevél teát meg olajakat kenj a hajadra... Hihetetlen, hogy miket össze nem írnak az emberek. A korpásodásnak több okozója lehet emiatt az első lépés nem teák főzése meg krémek kenegetése, hanem probléma feltárása ezután jön csak a probléma megoldása. Két fajta korpát különböztetünk meg a száraz illetve zsíros korpát.


A száraz korpa általában enyhe típusú, gombás fertőződés. A korpásodást nem kíséri zsíros, olajos tapintás vagy ilyen érzet. A korpa nem tapad a hajtőhöz, folyamatosan leválik. A korpás fejbőr hidratáció hiányos (sok esetben száraz és viszket is). Hajszálakon, ruhavállon látható kisebb, nagyobb száraz korpa pikkelyek.


Zsíros korpa, bakteriális fertőződésből ered. Jelenlétét fokozott faggyúmirigy tevékenység kíséri (amit nagyban a helytelen táplálkozás befolyásol). A leváló korpa pikkelyek letapadnak, összetapadnak, telepeket alkotnak. A zsíros korpa jelenlétét is kísérheti viszketés. Felhámsérülés estén felülfertőződhet (a kaparás következtében)

Akár gyulladás is felléphet (vörös foltok lesznek a fejbőrön, nekem ilyen volt). A köröm alá beragad, puha, faggyúváladékkal keveredett korpa fajta. A fejbőr nem tud megfelelően szellőzni, lélegezni. Naponta kell hajat mosni alaposan valamilyen citrus kivonatos korpa elleni samponnal. (Az egyik amerikai egyetem professzorai tesztelték és nagyon komoly eredményeket értek el, már sajnos nem emlékszem melyik.)


Ajánlott a semleges PH korpásodás elleni sampon mindkettőnél, előbb rákerestem a Vichy-nél láttam ilyet.

Zsírosnál a legfontosabb a helyes táplálkozás (ne egyél zsíros ételeket és próbálj meg inkább telítetlen zsirokat juttatni a szervezetedbe) és valamilyen citrus kivonatos sampon (Én citromos Head & Shoulders-t használok, eleinte naponta mostam hajat mostmár 2 naponta, hogy a faggyútermelés normalizálódjon).

2016. máj. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


Utolsó válaszoló: okostojás! Itt van!

2016. máj. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 UseYourBrain ***** válasza:
53%
Köszi szépen, így már 100%ban biztos vagyok benne, felejtsd el amit írtam és főzzél gyorsan egy kis teát.
2016. máj. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Száraz korpáról lesz szó az én esetemben.
2016. máj. 17. 18:31
 10/10 anonim ***** válasza:

#3 vagyok


Nekem is száraz korpa volt és mondom, az említett két sampon abszolút bevált. Heti 1-2x átlagban. A mainstream korpásodás elleni samponok egyáltalán nem váltak be, tán egy hajszálnyival voltak csak jobbak egy akármilyen samponnál. Most itt állok, 3 napja mostam meg Nizorallal és zéró korpa. Előtte, amikor elfogyott a Selsun Blue és nem tudtam venni, kipróbáltam egy tök átlag hajsampont és kb 3 hét után már mintha lisztet öntöttem volna a fejemre :) Mondjuk kétségtelen, hogy jobb lenne valami végleges megoldás, ami teljesen megszünteti a problémát (értsd: nem jön vissza sima sampon mellett se).

2016. máj. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!