Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon fájdalmas afta van a...

Nagyon fájdalmas afta van a számban, hogy tehetném elviselhetőbbé?

Figyelt kérdés
Engem sajnos kicsi korom óta kínoztak ezek a tünetek, évente többször is visszatérve. Volt, hogy egyszerre 4-5 db is volt belőle,. Általában egy hét alatt begyógyultak, meg sok fertőtlenítő öblögetést csináltam mindig, Strepfen-t szopogattam stb, így valahogy elviseltem. Most azonban csütörtökön fogmosásnál felsértettem az ínyem fölött a fogkefével, ami akkor még csak égett, de aztán lett ott egy hatalmas afta, és iszonyúan fáj. Nagyon rossz helyen van, és talán ennyire még sosem fájt. Az a baj, hogy a Strepfen/ Strepsils, egyéb érzéstelenítők, öblögetés sem használ, csak ideig óráig enyhíti egy kicsit, de aztán ismét olyan rossz, hogy bekönnyezem. Tudnátok ajánlani valamit, ami nektek bevált? Valami jó drasztikus megoldás esetleg, amitől hamar javul, vagy legalább kevésbé szenvedtetek? Köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 18. 18:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy Édesapám, aki orvos, is csak azt mondja, hogy szopogassak Strepfen-t stb. De nem használ túlzottan. Ezért kérdeztem itt, hogy nincs -e valakinek véletlenül valami nem annyira ismert, vagy neki bevált módszere.
2016. máj. 18. 18:55
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ilyenkor a Tantum Verde spray, illetve a Carbosan gél vált be (ez lehet, hogy vényes). Utóbbi azért jobb, mert egyből hámosít is.
2016. máj. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is előjön néha az afta. Egy időben annyira fájt egy héten keresztül, hogy se enni, se inni nem tudtam mert csípte minden.

Anya a gyógyszertárban megkérdezte mit javasolnak erre és a Mundisal gélt mondták. Ezt evés után kell alkalmazni ugye hogy ne jöjjön le. Bekened vele a szádban a fájdalmas részt. Először picit ez is csípni fogja természetesen aztán hűsíti. És olyan egy darabig mintha nem is fájna.

Pont múlt héten éreztem én is a számban, 2x bekentem mikor még kezdetleges volt és el is múlt. Éjszákra szoktam használni. Nekem bevált. Próbáld ki esetleg ha gondolod:) Ártani biztos nem árt. Jobbulást!

21L

2016. máj. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Mi Glycosept oldattal kenegetjük. Eszméletlenül csíp, mikor kenem, de így kb feleannyi idő alatt begyógyul, mint kenés nélkül.
2016. máj. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!:) Megpróbálok mindent, most épp a Tecoro Md nevű tablettát kaptam apámtól, ami kicsit megint csak enyhítette, de nagyon csípte eleinte.
2016. máj. 18. 19:45
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

A visszatérő aftát okozhatja a Candida nevű gomba elszaporodása a szervezetben. Nézd meg, hogy az alábbi oldalon felsorolt tünetekből melyik jellemző még rád:

[link]

A Candida elszaporodását a túlzott cukor- és gabonafogyasztás nagyban elősegíti. Érdemes lenne az étrendedet megváltoztatni, és probiotikumot szedni. Van sokféle gyógynövény, ami a szájban található gombaféléket elég jól elpusztítja, pl. a teafaolaj (vízben fel kell oldani pár cseppet és ezzel öblögetni), diólevél, oregánó stb. De rágcsálhatsz nyers fokhagymát, hagymát is.

Viszont ha a bélflórádat nem rakod rendbe, az afta újra meg újra elő fog jönni sajnos.

2016. máj. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Nem sok igaz a felsoroltak közül rám, egyedül a puffadás. De az is időszakos. Egyáltalán nem viszketek, nem kívánok édes szénhidrátdús ételeket, túlsúlyos, vagy túl sovány sem vagyok és úgy általában szinte semelyik nem igaz szerencsére. Vashiányos az voltam elég hosszú ideig viszont , és lehet, hogy most is az vagyok, nem tudom, hogy annak lehet -e köze ehhez a problémához.

Különben meg rengeteg zöldséget, gyümölcsöt fogyasztok.

2016. máj. 18. 22:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát, azért én a helyedben utánajárnék, hogy mi okozza esetedben a gyerekkorod óta folyton kiújuló aftát. Lehet, hogy más van mögötte, de sok helyen említik a Candidát (vagy más gombatörzseket). És a vashiány is egy a sok tünet közül, ami Candida jelenlétére utal.

[link]

2016. máj. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!