Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nőgyógyászati leletemen a...

Nőgyógyászati leletemen a köv. Volt: Kolp. Cervicalisatio. Az egyik doki nem is említette, a másik meg azt, hogy ez normális, nem igényel kezelést? De mégis mi ez?

Figyelt kérdés
A neten horror sztorikat olvadtam, hogy mútik, meg ilyenek. Akkor most melyik az igaz?
2016. máj. 21. 18:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Minek műttetnéd meg, ha nem okoz panaszt? Egyébként ha úgy döntesz, hogy fagyasztást kérsz, állami rendelésen is megcsinálják, simán odamész időpontra, mintha rákszűrésre mennél, és ott helyben, 2 perc alatt megcsinálják. Aznap előfordulhat egy kis alhasi görcs, illetve a fagyasztást követő 1-2 hétig tisztasági betétet kell használni. Másnap már dolgozhatsz, de megkockáztatom, hogy már aznap is, ez nem egy műtét.
2016. máj. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
2 sztk rendelésen voltam eddig. Az egyik helyen a doki nem is mondta, de papíromra mégis ráírta, de azt is, h sine morbo. De mondta is, h nincs semmi kóros, nyugodjak meg. A másik doki említette ugyan, de azt mondta, h nem kell vele csinálni semmit. Fizetni is akartam, h kezelje, könyörögtem, de nem volt hajlandó. Pedig mindkét doki jónak számít helyi szinten. Ennyit az sztkról. Ez 2 külön intézményben volt. El akarok menni Debrecenbe Aranyosi dokihoz. Állítólag ő az egyik legjobb a szakmában. Hátha ő kezelni fog. Mi a véleményetek?
2016. máj. 22. 12:52
 13/25 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért nem akarta kezelni, mert nem látta szükségét, amivel egyetértek. A méhszájseb nem betegség (ezért is írták a papírodra, hogy sine morbo), nem kóros, csak egy kis szöveti elváltozás, ami szinte minden nőnek van, csak nem minden esetben derül ki. Nekem is van, fel is ajánlotta a doki, hogy ha szeretném, lefagyasztja, de mivel nincs semmi panaszom, azt mondtam, hogy egyelőre hagyjuk békén, és majd a következő rákszűrés után meglátjuk. Elmehetsz egy harmadik orvoshoz is, de ő is ugyanezt fogja mondani.
2016. máj. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Könyörögtem, hogy kezeljenek. Ez egy góc a szervezetben. A bőröm is begyulladt, a hajam is hullik, folyásom is több van, mint régen. Betéttel járok állandóan, hogy sterilen tartsam magam, mindent fertőtlenítek állandóan, a kezemet is, minden wczés előtt, nehogy elkapjak vmit, mert ez hajlamos8t nagyon. Gondolom ettől. Szeretnék megszabadulni ettől és úgy élni,mint régen. Amúgy szerintem ez az orvosok felelőtlensége volt inkább, mint szakértelem. Ami nem odavaló, el kell távolítani.
2016. máj. 22. 17:26
 15/25 A kérdező kommentje:
Azt sem tudtam, hogy ez a méhszájseb, ezt sem mondták. Miért nem ezt írták a papírra?
2016. máj. 22. 17:34
 16/25 anonim ***** válasza:
Méhszájseb = Cervicalisatio. A méhszájseb egy hibás kifejezés, ugyanis nem sebről van szó, hanem egy bizonyos hámtípusról, ami pirosas színű. Készült kenettenyésztés, tudják, hogy mitől vannak a fertőzéseid? A méhszájseb nem egy gyulladásos góc, nem hullik tőle a haj, nem okozhat bőrproblémákat. Ha ennyire zavar, tényleg menj magánorvoshoz, nem normális, hogy ennyire görcsölsz rajta.
2016. máj. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Igen, menni akarok mindenképp, már alig várom, hogy holnap legyen és felhívjam Aranyosi doktort. Ő az egyik legjobb nőgyógyász. Ma már a 2.sírógörcsöt, meg rosszullétet kapom. Alig várom, hogy holnap legyen. Csak azt nem értem, hogy miért nem mondták meg magyarul, hogy mi a bajom. Innem kell megtudnom? De most komolyan? Amúgy nincs rá vmi helyi kezelés, kúp, gyógyszer stb...csak a műtét? Lehet, hogy így az állásomat is elveszítem a sok táppénz miatt.
2016. máj. 22. 18:00
 18/25 A kérdező kommentje:
Amúgy nem készült kenet, csak rákszűrés. Szerintük nincs fertőzésem.
2016. máj. 22. 18:08
 19/25 anonim ***** válasza:
Nem innen tudtad meg, hiszen a második orvos említette a méhszájsebet. Még egyszer hangsúlyoznám, hogy a méhszájseb nem betegség, a fagyasztás nem műtét, és nem maradsz ki miatta a munkából. A lehető legnagyobb jóindulattal mondom, hogy felkereshetnél egy pszichológust, mert ha egy ártatlan méhszájseb miatt ilyen mértékű rosszulléteid és sírógörcseid vannak, akkor segítségre van szükséged.
2016. máj. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Igen, jó lenne. Az sztks pszichológusnál voltam már 1x, de azt nem nagyon érdekli semmi, fizetősre meg végképp nincs pénzem. Amúgy a 2.doki csak azt említette, h cervikalizáció, de h ez mi, innen tudtam meg.

Igen, ki vagyok miatta borulva, csak nem egy nátha. A fagyasztás után azt olvastam, h nem lehet fizikai munkát végezni, ezért vok bedz@rva. A vele járó fájdalom már nem is érdekel.

2016. máj. 22. 19:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!