Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kezdek anorexiás lenni? 14/l

Kezdek anorexiás lenni? 14/l

Figyelt kérdés
Mostanság ötször eszem egy nap kisebb adagokat, a menzeszem már lassan három hónapja nem jött meg, a hajam is hullik nagyon. Egész nap a kajára meg az evésre gondolok, mindennek besaccolom állandóan a kalóriatartalmát és van amikor evés után lelkiismeret furdalásom van meg elkezdek gugolásokat csinalni meg felulesezni es pl. van amikor azért allok mert az több kaloriat eget meg késõbb fekszem le, mert ha meg ebren vagyok az is több kalóriát éget. Nagyon sok folyadékot iszom, vizet, teát, kávét. És az a legnagyobb bajom, hogy egész nap attól rettegek, hogy visszajönnek a kilok amiket leadtam, félek ,hogy hájasodni kezdek.

2016. máj. 25. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne megbeszélned ezt valami orvossal.
2016. máj. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy fogalmam sincs hogy mikor kell ennem, mikor vagyok éhes. Jó-e hogy ötször-hatszor eszem?
2016. máj. 25. 10:09
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad le, hány kiló vagy, ami azért fontos lenne. Az nyilvánvaló, hogy van valami evészavarod, de ennek a mértéke nem derül ki pontosan a leírásodból, érdemes lenne egy orvossal konzultálnod. Ha hónapok óta nem vérzel, az lehet az életkorodból adódó rendszertelenség, de lehet egy nagyon komoly tünete az alultápláltságodnak.
2016. máj. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
nyugi az étkezéssel nincs gond én is napi kb 5-ször eszem normális mértékű ételt, mégis sovány vagyok nagyon :D fekvés előtt 1-2 órával ne egyél. sportolj néha és ne félj attól h visszajönnek a kilók, kit érdekel az :D
2016. máj. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
14 évesen miért foglalkoztat ennyire ez a téma? Ez nem egészséges.
2016. máj. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem írtad le mennyit eszel és mit egy alkalommal, mert nagyon nem mindegy.


Amúgy ja, hülyeséget csinálsz, fölöslegesen stresszeled magad. Már elkellett volna menni orvoshoz a három hónapos dolog miatt, mert lehet valami más betegséged is. Vizsgáltasd ki magad, és tedd rendbe a dolgaidat fejben, mert legyilkolod magad a fölösleges aggódásaiddal.

2016. máj. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elnézem, azért itt van gond bőven.


Az első, hogy egész nap rettegsz, hogy visszahízol. Ez nem normális, ebben a korban ne ez töltse ki az életedet!


Az, hogy nem érzed, mikor vagy éhes, és nem tudod ezt belőni, hogy mikor kéne enned, elég nagy baj. Gondolom az állandó koplalás miatt már az agyad megunta, hogy küldözgesse a jeleket, hogy éhes vagy. Van ilyen, egy-két hónap rendes étkezéssel helyreállítható.


Viszont egész nap az evésen jár az eszed, ami inkább a bulímiára utal. Amit eszel, le akarod dolgozni, de a napod akörül forog, hogy mikor eszel, mit eszel, mennyi kalóriát vittél be, ez tölti ki az összes gondolatod.


Kávét ennyi idősen egyáltalán ne igyál, durva függőséget okoz! (Tapasztalat...)


Az jó nagy baromság, hogy sokáig ébren vagy, mert pont alvás közben aktivizálódik a zsírégetés, tehát ha jó nagyokat alszol, könnyebb tartani a súlyodat, sőt addig se vagy éhes. :)


Az időnként pár guggolás, felülés meg sza.rt se ér, inkább járj el rendszeresen futni (remek alakformáló, és rengeteg kalóriát égetsz még órákkal a futás után is), vagy bármi másra, a lényeg a rendszeres mozgás, legalább 45 percig, de inkább 90.


Minél több az izomtömeged, annál gyorsabb az anyagcseréd, magyarán nehezebben hízol, könnyebben fogysz, és az alakod is ezerszer jobb lesz.


A mozgás a bőr feszesítése miatt is fontos, nem tudom, mennyit adtál le, de ártani biztos nem fog.


Ne a kalória tartalmat nézd, hanem a hasznos tápanyagokat!

Tehát van-e benne elég rost, vitamin, fehérje, jó zsírok/olajok, ásványi anyagok, stb. Vagy csak üres kalória.

Pl. hiába ugyanannyi a kalória tartalma egy jó nagy tál salátának egy kis hússal, sajttal, mint három csokis keksznek, utóbbival nem viszel be mást, csak üres szénhidrátot.

Viszont ha a kalória tartalma több, még nem biztos hogy egészségtelen, ilyen pl. a banán vagy az avokádó.


Inni mindent cukormentesen, teát és kávét is! Gyógyteákat is próbálhatsz, akár nyugtató teát is, nem lesz tőle bajod. Sőt...


Tehát: aludj sokat, mozogj rendszeresen, igyál sokat, ne egyél szemetet, és akkor nem kell félni a kilók miatt.

2016. máj. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Még fejlődésben van a szervezeted, így a lehető legrosszabbkor vonod meg magadtól a tápanyagot. Duplán éhezteted magad.

Bár nem írtad meg a testsúlyod, a leírásod alapján a félelmed nem indokolt. Nem kellene minden kezedbe akadó életmód tanácsadó cikket elolvasnod, és magadra értelmezned. Ellenben ajánlom figyelmedbe az egyre nagyobb teret hódító testképzavar kialakulásáról szóló publikációkat.

2016. máj. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
37%

Figyelj, drága! Ne! Ne! Honnan az anorexia? Ha naponta 5-6x eszel akkor ne, mondd, hogy anorexiás vagy! Én jelenleg fogyózok. Elég keményen. 88kg vagyok 15 évesen 171cm-vel. Alig alszok. ez hülyeség hogy kalóriát éget, mert nem.. max 1-2 kalóriát. Szívem, van olyan barátnőm aki TÉNYLEG anorexiás. Ő szinte semmit nem eszik! Sőt van, hogy egy hétig nem eszik semmit mert szerinte dagadt. És a felülés... felejtsd el! Menny el futni vagy edzeni. Jobban jársz! Nekem, tényleg egész nap a kaján jár az agyam, de azért mert fehérje diétán vagyok... és csak fehérje shaket, csirkemellet, salátát és ilyeneket eszek. Szóval, most azonnal felejtsd el azt, hogy te anorexiás vagy! Van olyan ismerősöm aki 91kg-sen mondta magára hogy anorexiás. És ha te is ilyen vagy a pl.60-65kg-vel akkor megmondom, hogy nem vagy anorexiás!!!!

Puszi! :*

2016. júl. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, képzeld el 49 kg-ra fogytam :* csókollak
2016. júl. 23. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!