Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A barátnőm a fejébe vette,...

A barátnőm a fejébe vette, hogy az anorexiások szépek és ő anorexiás akar lenni. Napok óta nem eszik, engem nagyon bánt a dolog, azt hiszem kezdek belebetegedni, mert nem hallgat rám. Szerintetek mit tudnék vele tenni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

mond meg a barátnődnek,hogy ő sosem lesz anorexiás mivel ez nem úgy működik,hogy én holnaptól az leszek.

én voltam az.ez lelki dolgok miatt alakul ki.

és nem is tud róla az ember,hogy ő beteg.

küld el pszichológushoz.beszélj a szüleivel.

2011. márc. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Szívem szerint azt tanácsolnám, hogy pl. felpofozhatnád, de esetleg valagba is rugdalhatod.

Nyomtass ki képet egy anorex csajról, és vigyétek oda pár fiúhoz, hogy tetszik-e nekik?

De ne egy vékony, hanem egy igazán beteg, auschwitzi szökevény kinézetű csaj legyen ám! ;)

Aztán mutassatok a srácoknak képet egy mindenhol gömbölyű, "molett" csajról, hogy ha választani kéne, melyik jön be.


A következtetés az, hogy a fiúknak az anorexiás lányok nem tetszenek, tehát nem szépek.

Pont.


Ez egy betegség, és nem elhatározás kérdése, hogy valaki az lesz, vagy nem lesz.

Elsősorban azok lesznek ilyenek, akiknek gondot okoz a nőiességük (mell, fenék, csípő gömbölyűségét akarják megszüntetni a koplalással), az oka, hogy mondjuk megerőszakolták őket gyerekkorukban, vagy az apja molesztálta, stb.

Tehát aki anorexiás akar lenni, az lelkibeteg, és ki az a hül.ye, aki ilyen súlyos lelkibetegséggel akar együtt élni, hogy nem akar nő lenni??



Ha ez nem győzi meg, akkor marad a valagbarúgás, de puha orrú cipőt vegyél, nehogy feltörje a lábad a csontos s..e.

2011. márc. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Tudj meg minden amit lehet az anorexiarol. Ha megerted a betegseget (mert ez az), akkor jobban fogsz tudni neki segiteni. Beszelj neki a karos kovetkezmenyeirol, mutass neki errol irodalmat, filmet stb. Ha nem segit, vidd szakemberhez!

[link]


[link]


Mindenkepp allj melle es legyel nagyon eros, mert ez a betegseg nagyon makacs is tud lenni. Segitseg nelkul a baratnodnek nem sok eselye van!

Sok sikert!

2011. márc. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én ismerem az anorexiát, hiszen a családomban is van... tudom, hogy milyen, mikkel jár... stb.

De ő nem érti meg. Nem tudok a fejével beszélni.

Még rám se nem hallgat...

Az a baj, hogy a szülei nem foglalkoznak vele. Pszichológushoz járt egy időben, de szándékosan hülyeségeket mondott neki.

Nekem annyit mondott: "az anorexiában tudod csak egy dolog nem tetszik... méghozzá az, hogy a lányoknak nincsen cicijük, amúgy nagyon bejön"

És már vagy négy napja nem eszik semmit. Hiába próbálom megértetni vele, hogy nem jó az, amit ő csinál. Ő úgy gondolja az a tökéletes. Próbáltam már szépen, próbáltam már keményebben, egyik se. Azzal meg semmit nem érek el, hogy felpofozom, nem fogja megváltoztatni a véleményét...

2011. márc. 7. 19:43
 5/11 anonim ***** válasza:

Nézd, ha egy gyereket nem megfelelően nevelnek a szülei, azzal nagyon nehéz bármit is kezdeni.

Mindenképpen nagyon nehéz dolgod lesz.

Talán azzal tudnád a legtöbbet tenni, ha a szüleit ráébresztenéd a dologra, és rávennéd, hogy foglalkozzanak vele rendszeresen, és most tegyék meg, mert később már késő lesz. Lehet, hogy egy felnőtt többet tehet, mondjuk a lány valamelyik tanára, aki beszél a szülőkkel.

2011. márc. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.


DR. Pászthy Beához(pszichiáter)vidd el őt ha tetszik neki ha nem!

nagyon jó szakember én is nála gyógyultam.


[link]

2011. márc. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Probaltad esetleg "befenyiteni" hogy elhagyod? Hatha nagyon szeret es nem akar elvesziteni es talan igy elerned nala hogy elmenjen orvoshoz? Nemtom, csak tippelek. (tudom ez erzelmi zsarolas, de a cel szentesiti az eszkozt :)
2011. márc. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sajnos elvinni nem tudom, mert úgyse jönne velem.

Pár nap óta (ha jól tudom) rendesen eszik.

Utolsó hozzászóló: gondoltam már én is rá, de vártam, hogy mi lesz belőle.

2011. márc. 10. 14:43
 9/11 anonim ***** válasza:

szerintem beszéld meg a doktornővel és mond azt,hogy téged kísérjen a barátnőd vmi orvoshoz.

az orvostól már nem tud elszökni.

2011. márc. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyenlőre nem tudom mi lenne a legjobb, de próbálok minél hamarabb cselekedni.

2011. márc. 10. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!