Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kezdek anorexiás lenni, az...

Kezdek anorexiás lenni, az vagyok már vagy semmi közöm hozzá, fölöslegesen 'aggódom'?

Figyelt kérdés

Szóval..elég hosszú de próbálom a lényeget leírni.

23 éves vagyok, elég depresszív típus, mikor ez a fogyózós dolog elkezdődött keményen depressziós voltam pár hétig, azalatt nem is ettem olyan sokat és lefogytam 46 kilóra a számomra ideális 49-ről (162 cm vagyok).

Azóta sem tudom kontrollálni magam, csak a kalóriákat számolom, napi 5OO-6OOnál ritkán eszem többet (ma egy szelet vajas kenyeret ettem de még fogok készíteni egy salátát, kb. 4OO kcal lesz ma elméletileg), nem akarok konkrétan fogyni, őszintén, de belebetegednék ha híznék. Múltkor sétáltam az utcán, szoknyában voltam és szégyelltem az emberek előtt, olyan irtó hájasnak láttam fentről a combomat (a combom a gyenge pontom). Egyik reggel 42.2 kiló voltam, nem mérem magam napi szinten mert (szerencsére) nincs mérlegem, csak ha a barátnőmnél vagyok akkor méretkezem meg, múltkor este (tele étellel és vízzel és miegymással, mert kb. egy hete nem voltam akkor wc-n) 41.9 voltam és tegnapelőtt 41.1 és nem tudom ez hogy lehet, őszintén, nem értem mi van csak csodálkozom nagyokat mert nem látom annyira a változást, pedig mindenki megjegyezte, hogy eléggé lefogytam de én konkrétan szinte semmit nem látok, ugyanolyan vastagok a combjaim mint mikor 49 voltam. Hetek óta a NoSaltyn nézem a recepteket, az ÖSSZES kategóriát átnéztem, minden egyes receptet és kommenteket, most tartok a tortáknál és ezzel befejeztem, van egy receptkönyvem, csak ugye sosem főzöm, kivéve mikor hazamegyek, akkor mindig sütök valamiket, most vettem meg életem első tortaformáját aminek hihetetlenül örülök. A napi maximum 8OO kalóriát semmiképp nem akarom átlépni mert komolyan sírógörcsöm van ha csak a hájasságba belegondolok, csak azt tudom megenni nyugodtabb szívvel amit előző este vagy reggel eltervezek (egyik nap pl. hívott a barátnőm, hogy készítsünk palacsintát, hát én imádom a palacsintát, odáig vagyok érte, most is összefut a nyál a számban de persze, hogy nem mentem mivel az nem volt betervezve). Ha Auchanban járok is mindig elmegyek a sütik és pékárúk mellett, megcsodálom és megszaglászom őket és nem veszek semmit persze, tegnap pl. egy puffasztott rizset vettem mivel darabja 4O kcal és na..az nem olyan vészes. Nem tudom hogy ez mi, talán tényleg az igazi anorexia kerülget?? Az amiről csak olvastam és képeket néztem? Valahogy nem tudom elhinni, megrémít ha a mérlegre állok de ha valaki azt mondaná, hogy híztam, biztosan összetörnék lelkileg.

Egész fiatalkoromban is voltak periódusaim, amikor csak almát ettem napokig vagy puffasztott rizset meg ilyesmi, de komolyabban sosem fogytam le, szóval nem tudom..nem tudom mit higgyek. Úgy érzem így jó vagyok, max. 1-2 kilóval kevesebb még ok, több semmiképp. Nem tudom mi van velem. :( Mióta fogytam kicsit, talán 'elmúlt' a depresszióm, ez felváltotta azt a pokoli érzést amiben előtte voltam.


2014. jún. 24. 16:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha (havi egyszer) a családommal vagyok és lássák, eszegetek én is és annyira lelkifurdalásom sincs mert tudom, hogy 2-3 nap és ismét egyedül leszek és ennyi talán még jót is tesz az anyagcserémnek, de pl. a múltkor hazamentem, az egyik kedvencem a sok közül a kinder bueno, volt 5 csomag és egyet sem ettem meg belőle 3 napig!
2014. jún. 24. 16:15
 2/7 anonim ***** válasza:
Pszichiater kell neked. Minden gondolatod a testulyod, az eves (vagy inkabb nem-eves) korul forog, allando lelkiismeretfurdalas ha eszel, hibas testkep (160+ centihez 45 kilo nagyon keves), szulok elol rejtegetes, klasszikus tunetei az anorexianak. Es nem, csontsovanyan nem vagy szep, nem nezel ki egeszsegesnek, ugyhogy menj szepen es kerj segitseget, amig nem keso.
2014. jún. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

23 évesen, 162 centisen, tokkal vonóval vagy 41 kiló??!?!?!

Szerintem ez kórosan sovány, valamint tuti jó úton jársz az anorexia felé!


Ugye azt olvastad, hogy napi 600 - 800 kalóriával csak hízni lehet, fogyni nem?

egy nap, hogy hízz, minimum 1200 kalória ajánlott!! Bezony ám! Hihetetlen, mi? Attól még igaz!!!!!!!!!


Szerintem ezen már egyedül nem tudsz változtatni. Menj pszichológushoz, addig amíg nem késő!!!!

A saját és a családod boldogsága miatt elsősorban. Szerinted hogy érzik majd magukat a szüleid, barátaid, ha azt látják, hogy éhen halsz a szemük láttára???? Mert jelenleg te keményen koplaltatod a szervezetedet, még akkor is, ha nem érzed éhesnek magad.


Javasolnék egy afrikai kirándulást is valahol egy éhínségtől sújtott területen....ha ott vagy, magyarázd meg nekik, hogy te jókedvedből koplalsz...hú de "happyk" lesznek...

2014. jún. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

egy nap, hogy hízz,

Javítás: egy nap, hogy NE hízz.

Látod kérdező, mennyire megbolygattad a bioritmusom azzal hogy koplalsz? Hát már az én lelki békémért is érdemes lenne egy pszichológust vagy pszichiátert felkeresned!

2014. jún. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem már nem kezdesz, hanem az vagy, típustüneteket írtál le. :(

Teljesen torz testkép, elégedetlenség, kényszeresen a kajálással törődsz, kalóriát számolsz, koplalsz, rettegés a hízástól, természetesen már brutális székrekedésed is van (egy hét, jesszus), érzed, hogy semmi sem oké így de mégsem megy változtatni...

Anorexia, jep.


Segítséget kérj minél hamarabb, ne halogasd!

2014. jún. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez már MOST anorexia. Orvosi segítséget kell kérned.
2014. jún. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__kaloriaszamlalas__..


Ezt május elején írtam ki, ha jól látom.. nem tudom mit mondjak, nem tudok elmenni pszichológushoz mert mikor a gondolataim csak az öngyilkosság körül forogtak, csak feküdtem és folyamatosan sírhatnékom volt és mondtam anyumnak, hogy úgy érzem szeretnék elmenni pszichológushoz azt volt a válasz, hogy miért nem állok talpra és miért ezzel a hülyeséggel jövök, hogy pszichológus..na de oké, menjek ha úgy érzem (persze egyik mondatával lecsapta a másikat, ilyen 'áron' biztosan nem megyek). Már 2 napja nem hajlandó beszélni velem mert kiderült, hogy a hétvégi buliban sikeresen leittam magamat. Szóval nem tudok vele erről beszélni és nem is akarok mindenkit csak terhelni ezért tényleg próbálom felvenni a fapofát és úgy csinálni, mint aki jól érzi magát a bőrében. Amúgy is állandóan furdal a lelkiismeret ha csak pénzt költök is, mert tudom, hogy tőle van és mennyit gürcöl érte.


Tulajdonképpen mindegy, csak erre az anorexiás témára lettem volna kíváncsi, hogy vajon tényleg közel állok hozza vagy mi van?! :O

2014. jún. 24. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!