Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez már cukorbetegség?

Ez már cukorbetegség?

Figyelt kérdés
Éhgyomri vércukrom:7,0.A Haemoglobin A1c:6,5%.4-6 között jó.Akkor most cukorbeteg vagyok ?Kell már gyógyszert szednem erre?

2016. jún. 3. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Igen, ez már cukorbetegség. Az éhgyomri 7-es érték az sok.


A hemoglobinnak meg nem sok köze van a cukorbetegséghez.


A doki majd megmondja mi a teendő.

2016. jún. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Igen, ráadásul a HbA1c azt mutatja, hogy nem egyszeri eset, hanem sokszor magas a cukrod. Keress fel ezzel foglalkozó belgyógyászt, hogy kezeljenek.
2016. jún. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Kétségbe esni nem kell. Ha vérvétel előtt legalább 12 órán belül ettél valamit már attól is lehet magas a vércukor érték. Ez az állapot még nem feltétlenül kíván komoly beavatkozást, elég lehet egy alapos életmód- és táplálkozás-váltás.
2016. jún. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ebből nem lehet tudni. Nekem 8-as cukrom is volt éhgyomorra és nem vagyok cukorbeteg, azt mondták, hogy valószínűleg több édességet ettem előtte való nap. Tehát több mérés kellene és több értéket kellene megnézni ahhoz, hogy meg lehessen állapítani, hogy cukorbeteg vagy-e. Egy 7-es érték egyáltalán nem biztos, hogy cukorbetegséget jelent.
2016. jún. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez még csak emelkedett érték, szigorú diétával karban lehet tartani, de majd a háziorvos elmondja.
2016. jún. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat.Közben voltam dokinál.Diétát és mozgást javasolt mert elég mozgás szegény életmódot élek.3 hónap múlva kontroll.
2016. jún. 3. 20:25
 7/7 anonim ***** válasza:

0Amit javasolni tudok, hogy ne egyél fehér lisztből készlt kenyeret és tésztát, vagy ha mégis, akkor csak nagyon keveset egy evésre. kerüld a kimondottan cukorral készült élelmiszreket. Ne egyél egyszerere sok krumplit és hasonló magas és gyorsan felszívódó szénhidrát tartalmú dolgokat.


A szénhidrátból egyszerre csak keveset, és ha lehet az is inkább lassú felszívódású legyen, mint a barnakenyérben van vagy a rotban gazdag ételekből is lassan szívódik fel a szénhidrát.


Ne egyél másfél-kettő óránál gyakrabban szénhidrát taartalmú ételeket, mert legkevesebb másfél óra kell ahhoz, hogy az elfogyasztott étkezés szénhidrát tartalmát le tudja bontani a szervezet. Ha ennél hamarabb ráeszel, akkor az össze adódik az előző szénhidrát mennyiség vércukor növelő hatásával és ez emeli a vérben a káros koleszterin szintjét. Ettől jön létre a cukorbetegség ér károsító hatása. A szervezet elzsírosodik, az erek lassan mindenhol beszűkülnek, az elzsírosodott sejtek inzulin reakciója, a cukor lebontása lecsökken és ez egy önmagát erősítő kóros folyamatot indít el a szervezetben a cukorbetegség elhatalmasodását, amiből csak diétával és rendszeres testmozgással lehet kihátrálni.


Tudom, mert 2005-2006 körül nálam is valami furcsa dolog kezdődött, amikor a munkahelyemen voltak problémák és hatalmas volt a stressz fölöttem. Akkor mint egy nyugtatás helyett sok édességet ettem. 2008-ban már nagyon sok panaszom volt és orvoshoz kerültem és akkor derült ki, hogy cukorbeteg lettem. Elkezdődött egy retinopátiás betegség, ami a szem cukorbetegség általi érintettségét jelenti. Már nagyon komoly retina ödéma volt észlelhetző a szememben, ami a vakság előszobája. Aztán életmódot váltottam.


Azóta szedem a koleszterin csökkentő gyógyszert (sztatin) és kisebb adagokban étkezem de gyakrabban, általában másfél kettő óránként.


A retina ödéma szépen vissza húzódott és meg is szűnt. A korábbi kezdődő kicsi területre kiterjedt látás kiesés megint normálisan látóvá vált. A korábbi vonal rács háló már nem látszik torzulni, mint akkor.

Abban az időben a perifériás látótér szélein villámlásszerű felvillanásokat láttam, ami kezdődő retina leválás jele, de ez is teljesen megszűnt mostanára, amióta szedem a sztatin hatóanyagú koleszterin csökkentőt és a leírt módon diétázom.


Sok mindent össze eszek a sült szalonnából is bele fér egy kevés, sőt még a ropogós töpörtyűs túróscsuszából is elmegy egy kevés. A lényeg a mértéken van. Na meg még azon, hogy utána meg legyen a szénhidráttól mentes másfél-kettő órás mentes időszak.


Amikor közben megéhezek, akkor ehetek pl húsfélét, sajtot és gombát tojással, de kenyér nélkül és krumpli és tészta meg rizs nélkül.


Szóval meg kell tanulni miből mennyit lehet egyszerre.

étkezés után másfél-kettő órával mérd meg a vércukrod és annak olyankor 7.8 alatt kell lennie mindenképp, de lehet az 6.5 körül de akár 4.8 - 5.1 is, de az már nagyon jó érték.


Úgy lehet meghatározni az egy étkezéssel bevihető szénhidrát mennyiségét, hogy utána be áll-e a normál 6.5-7 alatti cukor érték (hivatalosan 7.8alatt, de az már a 'világvége' plafon érték ami szerintem már sok).


Eleinte étkezéseket követően mérni kell a kétórás értékeket és abból lehet látni, hogy egy étkezés alkalmával sok vagy kevés vagy éppen elég szénhidrátot vittél-e be. Azután ha már megtanultad a mennyiséget, akkor elég ritkábban mérni és tartani magad a korábban bevált étkezési normához.


A reggeli vércukor értékre nagy hatással van a lefelkvés előtt két órán belül elfogyasztott szénhidrát mennyisége is. Nem csak az, de az is közre játszik. Éjszaka a már a koleszterinből is cukrot szintetizál és ahhoz még hozzá adódik az esti étkezéssel bevitt szénhidrát is ami a keringésbe jut már alvás közben, így még inkább megemelve a vércukor éjszakai szintjét.


Nagyjából ezeket tapasztaltam és most sikerült a cukor szintemet normalizálnom és a cukorbetegség kezdődő szövődményei is visszafordultak.

2016. jún. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!