Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az milyen szívbetegség, ha...

Az milyen szívbetegség, ha valaki 2-3 hónapig is borzalmasan rosszul volt, eszméletvesztésekkel, felkelni se tudott, de hirtelen a Nitromint-től jobban lett?

Figyelt kérdés

szó szerint így volt ahogy leírtam, már majdnem lemondtak róla, hát nem tudott két lábra állni, ha netán felállt, még egy földön lévő vezetékben is megbotlott, annyira gyenge volt, emiatt persze csak még jobban legyengült, és csak találomra adott neki valaki Nitromintet és 1 nap alatt mintha kicserélték volna, nem fáj a szíve, nem gyenge, tud menni, sőt majdnem egész nap fent van.


Mire utal ez?


(kardiológust meg egyáltalán orvost hagyjuk, csődöt mondott mindegyik sajnos, én az esetleges hasonló tapasztalatokra vagy meglátásokra lennék kíváncsi a probléma okára nézve, azaz feltehető, hogy így Nitrominttel akkor már jól lesz?)



2016. jún. 4. 08:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én a pszichés betegségen is elgondolkodnék... egy szem nitromintnek ekkora gyógyereje nincsen. A kardiológiai leleten mi van?
2016. jún. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

csak olykor 1-1 AV blokk.

pszichés betegség? az hogy olyan gyenge, hogy elesik a saját árnyékától és felkelni se nagyon tud? volt hogy próbált, csak éppen összeesett, mert nem tartotta meg a lába.

Hát nekem ez pszichés betegségnek merész ... nem?

A Nitromint is fura, ez igaz, na de bár ennyi lenne a megoldás ....

2016. jún. 4. 08:20
 3/12 anonim ***** válasza:

A nitromint egyszerű értágító, és iszkémiás szívbetegségekben (ún. stabil angina) jól hat. Viszont nem tudom milyen harmadik világbeli kardiológián járhattatok, mert ezt az utolsó sztk-ban is felírják az anginázó betegnek, és ha bárki mellkasi fájdalommal jön, az az első, amit beadnak neki. Ahogy említettem, az utolsó sztk-ban, de a háziorvosnál is. Az nagyon science-fictionnek hangzik, hogy két hónapig anginázik a beteg, és akkor "valaki" ad neki nitrót, és hoppá, meggyógyult. Inkább félreértettél valamit vagy kamu. Bár a praxisblogot olvasva ennél vadabbakat is olvastam már.


(Múltkor utaztam vonaton, és a szemben ülő srác nagyon határozottan beszélt hülyeségeket és bírálta az orvosokat (stroke-kal kapcsolatban), akik egyébként az elmondás alapján teljesen szakmaiasan és okosan jártak el, szimplán a srácnak nem volt fogalma sem arról, hogy eszik-e vagy isszák az orvostudományt.)

2016. jún. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

na nem, azért itt ennél objektívebb dolgokról van szó.

az utolsó sarki sztk-t meg elhiszem én, de ugye egyrészt boríték se volt, másrészt hírhedten a legidiótább szakrendelésre jutott el, utána meg már hiába kerestünk újat, mivel nem tudott lábra állni, azaz kettőt is le kellett mondani. magyar kórházba meg nyilván nem engedtük bevinni, azért ... na, nem kell folytatni.


amúgy tényleg csodának is tűnhet a dolog, de mivel magam láttam, így elhiszem ... egyébként azóta mondta h valamikor kimutattak neki sok éve mitralis prolapsust, az anginás panaszai miatt pedig még akkor normális helyen adtak is neki nitromintet, de az okos háziorvosa kitalálta, hogy mégse kell az és nem írta fel. na és kb azóta van rosszul is... most mit lehet tenni? verje meg?

2016. jún. 4. 09:28
 5/12 A kérdező kommentje:
na jó az a "valaki" az egy anesztes orvos volt, csak külföldi, és vendégségben volt itt, ezért jött így össze, hogy "valaki egyszer csak adott neki" ...
2016. jún. 4. 09:29
 6/12 anonim ***** válasza:
Esetleg elvihetnétek mégiscsak egy magyar kórházba, hátha lehetne kezelni az angináját. Ugyanis ha folyamatosan anginázni nitró nélkül, abból előbb-utóbb akkor infarktus lesz, hogy akkor a mentő viszi.
2016. jún. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

hát igen, pont ezt nem akarja ...

de hát ismered a magyar kórházak állapotát, lehet ott bármit érdemben várni?

2016. jún. 4. 09:48
 8/12 A kérdező kommentje:
jó de ezért kérdeztem amúgy a Nitromintet, mert akkor az illető küld nekünk 50 dobozzal, aztán kész, ha egyszer a kórháznak is ennyi eredménye lenne.
2016. jún. 4. 09:49
 9/12 anonim ***** válasza:

A kardiológiai részlegek a magyar kórházak jobb állapotú részei közé tartoznak úgy általában... amúgy, ha nektek jobb az, hogy otthon fog infarktust kapni, és... mindenféle komolyabb vizsgálat nélkül, miután többhónapos előzménye van a betegségének... ? A pszichés ok sem kizárható, nekem van ismerősöm, aki hat hónapig feküdt pszichés okból, részben otthon, részben kórházban, nála is szivproblémára gyanakodtak.

Nem tudom hány éves a hozzátartozód, de ilyen rosszullétnél igenis mentőt kell hivni, bevitetni a sürgősségire, ahol csinálnak azonnal ekg-t, vérképet, ha kell sziv-ultrahangot...

Egyébként én sajnos voltam magyar kórházban, nem is olyan régen, operáltak, kézsérülés miatt, meggyógyultam, és úgy, hogy magam is meglepődtem, milyen rendes orvosokkal, ápolókkal és elfogadható körülményekkel találkoztam, egy vidéki "porfészekben" , mert az ember nem válogatja meg, hol törik el a keze. Adtam boritékot, de nem egetverő összeggel, és napokkal a műtét után.


Az a javaslatom, hogy a hozzátartozód élete érdekében a lehető legrövidebb időn belül , akár a családi tartalékpénzt fölhasználva egy rendes kardiológiai szakrendelésre vigyétek el. A szivproblémával nem lehet viccelni, abba bele lehet halni.

2016. jún. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

hát igen, az a baj h mindezt tudja ő is így racionálisan, és ennek ellenére is azt mondja, h inkább otthon hal meg, ezért nem megy be kórházba.


a tapasztalataidat pedig csak irigyelni tudom, ugyanis nekem csak egészen horrorisztikus élményeim vannak, ahogy neki is, nyilván nem véletlen hogy hallani se akar kórházról. Igen, ha elgondolom, a kardiológia még viszonylag a normálisabbak között van, de hát emberi mércével nézve az is katasztrófa persze, csak mondjuk egy pöceszagú idegosztályhoz képest elfogadható. Meg hát a pénz és pénz ...


Egyébként érdekes ez a pszichés probléma-dolog, meg látod nálad is azonnal elsőként ez jön elő, és sajnos nagyon is jellemző a magyar hozzáállásra, azaz ha nem tudjuk valami okát, hát irány a pszichiátria, nyilván csak az. És jézusom, ha én mesélnék neked néhány rémtörténetet, amikor akár rá is mentek az illetők, mert ugyanígy, ahogy te is, vigyük át a pszichiátriára, nincs itt semmi, aztán 2 nap múlva annyi lett neki valami teljesen banális dolog miatt, amit nem vettek észre, pontosabban észre kellett hogy vegyék, csak hát ez a szemlélet, meg teszünk rá magasról ... Én nem értem ezt régóta, mindenesetre nagyon speciális magyar hozzáállás, csak sajnos veszélyes is egyben, méghozzá nagyon! Elhiszem, hogy vannak durva pszichiátriai esetek, na de hogy mindent arra fogjunk, aminek 5 perc alatt nem találjuk az okát, az már durva.


Hát majd lesz valami ... Mondjuk ő már lemondott az életről azok utána, miket átélt, hiszen azt se hitte volna, hogy még valaha feláll az ágyból, szóval ez is nagy haladás, de meglátjuk.

2016. jún. 4. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!