Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire komoly a 14,8-as TSH...

Mennyire komoly a 14,8-as TSH szint? Ha kezelik, akkor visszaáll minden a normál állapotba? Ha igen, akkor mennyi idő múlva?

Figyelt kérdés
Voltam orvosnál, mert rengeteget alszom - 12-15 óra naponta. Kértem vérvizsgálatot, anaemiára tippeltünk, viszont anyunak és nővéremnek is van pajzsmirigy alulműködése és megnézettük, hogy esetleg annak a jele lehet-e a fáradtság. De kizártnak tartotta az orvos, ugyanis elég vékony vagyok - 160 cm 47-8 kg. Végül ez lett az eredmény. Nekem is az van, és elvileg Hashimoto thyreoiditis. Mennyire durva ez a TSH szint? Már egy éve kb. tuti van ez, csak már egyéb tünetek is jelentkeztek, csak nem tudtam, hogy ezeknek jelentősége lehet. Koncentrációzavar, nem tudok tanulni, állandóan alszok, ha pedig nem, csak szenvedek hogy ébren maradjak. Köszönöm a válaszokat!

2016. jún. 6. 18:30
1 2
 11/16 anonim válasza:
Ja es az anti tpo-m 909 feletti a normalis max 9 helyett. Amugy nem ertem hogy mondhatja az orvos, hogy autoimmun, mikor nem neztek meg az anti-tpo-dat. Fura... Elozo voltam.
2016. nov. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Hát igen, ezt én sem értem. Sokat segítettél, köszönöm!

Az ultrahang leletre volt először ráírva, hogy hashimotom van. Nem tudom igazából, hogy ennyiből megállapítható-e, antiTPO nélkül. De egyébként valószínű, mert családi halmozódás igen nagy mértékben van, és anyunak az antiTPO-ja 1300 fölötti. Azért engem már kifejezetten érdekelne, főleg az előző hozzászólás miatt, meg fogom nézetni maszek laborban. :)

Egyébként most voltam kontrollon.

Novemberben volt 3,68, akkor az 50-est felemelték 62,5-re.

Februárra így lett 3,42, most emeltek 75-re..

Kíváncsi leszek, hogy ilyen hatalmas emelés hatására eljutunk-e 3-ig júniusra :)

Azt mondták, hogy nagyon gyorsan pusztul a pm-em.

2017. márc. 13. 17:05
 13/16 anonim ***** válasza:
Van amikor egyértelmű, főleg ha gyorsan pusztul, azt a hashi okozza. Nálam is így van, egyből megmondták és nem kellett mást nézni már, csak én nézettem a magam megnyugtatására... :\
2017. márc. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Hát igen, minden jel erre utalt. Én is meg fogom nézetni, kíváncsi vagyok rá. :)
2017. márc. 20. 22:43
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mire jutottál az elmúlt időben, javultak-e az eredményeid, és elmúltak-e a tüneteid.

Szerintem a leírt TSH-értékek között túl kicsi a változás, többnek kellene lennie... De még ha alacsonyabb lett is azóta, de vannak tüneteid, akkor az arra utal, hogy nem hatékony a gyógyszer, amit szedsz. Ugyanis a TSH-szint nem a legjobb marker, a betegek kb. 10-20%-ánál normál érték ellenére is alulműködés áll fenn. A többi marker jelez igazán: fT3, fT4, rT3, aTPO, aTG. Ugyanis a TSH-szint a bevitt hormonok miatt normalizálódhat, de közel sem biztos, hogy a T4 hormon átalakulása is végbemegy (T3-má). Akkor pedig váltani kell, szintetikusról természetesre, azaz olyan hormontablettára, amiben nem csak T4 van, hanem T3 is, vagy csak T3).

Az aTPO-t az általános orvosok többsége szerint nem lehet lejjebb vinni, ezért ezt nem is szokták kezelni. :(

De a funkcionális orvosok igen, és - állítólag - egész jó eredményekkel. Első körben meg lehet próbálni a már említett vitaminokat és ásványi anyagokat (napi 200 mikrogramm szelén, E-vitaminnal bevéve jobban felszívódik), napi 1500-2000 NE D3-vitamin. A fáradtságot okozhatja vashiány is (Hashi-nál jellemző), tehát pár hónapig vasat is érdemes szedni, méghozzá B-vitaminokkal együtt. Omega3 szintén "kötelező".

Rendszeres követés szükséges, azaz 3 havonta labor... Ha nincs javulás, akkor további vizsgálatokat javasolnak, mert lehet, hogy nem szívódnak fel rendesen a bevitt "gyógyszerek", annak pedig több oka is lehet ("lyukas bél", gluténérzékenység, egyéb ételintoleranciák, fertőzések, toxinok). Állítólag a gluténmentes étrend sokaknál akkor is beválik, ha nem gluténérzékenyek. A cukor is erősíti a gyulladást állítólag, ill. bizonyos fajta szénhidrátok.

Plusz hormonvizsgálatok is szükségesek lehetnek.

Mindez hosszú folyamat, de ha megtalálják a probléma gyökerét, akkor már azt lehet kezelni, nem csak a tüneteket...

2018. jan. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mizu? Hasonloval kuzdok, most megyek majd dokihoz.
2022. dec. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!