Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vajon mitől ilyen a szám? Mit...

Vajon mitől ilyen a szám? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Vasárnap este észrevettem, hogy húzódik a szám széle, akkor már tudtam, hogy sebes lesz, sajnos ez nálam sokszor előfordul, ezelőtt például osztálykiránduláson észrevettem, hogy foltos az evőeszköz, hiába törölgettem át, tudtam, hogy kiüti majd a számat, és este már éreztem is, hogy húzódik, gyorsan be is kentem és így sikerült megelőznöm hogy sebes legyen. Most viszont sebes a szám széle, hétfő reggelre jött még egy seb a szám fölé, meg estére még egy a másik oldalra :( nagyon elvagyok keseredve, mert azóta semmit nem gyógyul és eléggé fáj. A szám széle már úgy ahogy meggyógyult, szerintem annak holnapra nem is lesz nyoma, de a másik két sebem nem nagyon akar gyógyulni. Szerintem nem herpesz, bár már a herpeszvírust is sikerült elkapnom, mert több családtagomban is benne van már, szóval valamikor lehet hogy ittam utánuk, amikor épp herpeszük volt, vagy nem tudom, de szerintem ez most nem herpesz. Ha herpeszem van az mindig hólyagos lesz, meg folyton váladékos, de ez csak két seb már az elejétől fogva. Kenem az Aciclovir nevű krémmel, de nem sokat használ. Van valami tippetek, hogy mit csináljak velük? Hamarosan kifogy ez a krém is, nem tudtok esetleg valami jobb krémet, ami mindenféle ilyen kiütésre, herpeszre jó? Vagy esetleg valami házi praktikának is örülnék :) Meg azt se tudom pontosan, hogy mi üti ki folyton a számat. Ez lehet valami allergia? Mert most például egyáltalán nem ittam senki után meg semmi és mégis valami nagyon kiütötte a számat.

##szájkiütés
2016. jún. 9. 18:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt. Első körben vitaminhiányra gondoltam, de sok más oka is lehet.

[link]

2016. jún. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kataleyya válasza:
a körömvirág krém nagyon hasznos gyulladáscsökkentő és ettől hamarabb el múlik. a kamilla tea fertőtlenít és hámosít vagyis gyorsítja a gyógyulást. és még olcsók is
2016. jún. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!