Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Vajon miért készítenek egyes...

Vajon miért készítenek egyes emberek kb 5 féle ételt,8 féle süteményt karácsonyra? (csak egy szám a példa kedvéért) Csak a magyaroknál szokás ez?

Figyelt kérdés

Még ha nagy a család se kellene, szerintem, de pár emberre ennyiféle ennivalót ,mi értelme...?Egész ünnepek alatt csak esznek?Sok helyen olvasom, hogy sütök ezt, meg az,meg amazt,ezt főzök, meg még emezt...Utána meg sopánkodnak milyen fáradtak, mennyit dolgoztak...

Erről szól az ünnep, a zabálásról?meg az esztelen költekezésről?Sokan kölcsönt vesznek fel, aztán nyögik...

Én azért szoktam előre főzni ,és sütni,(de nem 100 félét) mert folyamatos munkarendben dolgozunk,és éjjeles után,nincs sok kedvem pl. sütni, főzni...

Ajándékot is csak szerényet,jelképeset,hiszen mindenki meg tudja venni magának, ami kell neki, és szeretne...


2015. dec. 1. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Mi nem szoktunk. Annyit főzünk, amennyit máskor is. Sütiből is csak 2 féle, abból is csak az egyiket sütöm én :)

Úgysem tudnánk megenni.

Mi máskor is finomakat eszünk, úgyhogy nem vagyunk kiéhezve karácsonyra :) Nem szoktuk telezabálni magunkat.

Ajándékozás csak a legszűkebb családban van.

Nálunk az a lényeg, hogy együtt legyünk és pihenjünk. Ilyenkor vesszük ki a maradék szabadságunkat és így otthon vagyunk 1 hetet.

2015. dec. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én pl.halászlét, mákos gubát szoktam máskor is enni, főzni, sőt diós beiglit is, ha sok diónk van..


Nem értem miért a dőzsölés, meg a sok felhajtás...

2015. dec. 1. 09:56
 3/10 A kérdező kommentje:

Én már lehet, nem is fogok sütni,veszek tortát,meg legfeljebb gesztenyepürét...:)

Főzni meg egy napra, egyfélét, és húslevest...

2015. dec. 1. 09:57
 4/10 anonim ***** válasza:

Én szinte minden héten eszem halászlevet :) Találtam egy nagyon jó helyet és oda járok rendszeresen.

Ahogy írtam, mi máskor is finomakat főzünk, szóval nekem a karácsony nem az étkezés szempontjából különleges.

Szerintem sokaknál van ebben valamiféle "verseny". De akár a család is elvárhatja. Pl. ismerek olyat, akinek anyós beszólt azért, mert nem sütött csak egy sütit.

Na meg ugye most már a fb-ra is kellenek a képek, hogy ki mit készített :DDD Most épp az adventi koszorúkkal van tele. Én is készítettem saját kezűleg, de nem raktam fel. Pedig szép lett :D

2015. dec. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a családról és a pihenésről szól. Tehát, csak egyféle van mindenből, de az ünnepi és minőségi étel. A sütit mindig előző nap csináljuk meg. A leves megfő, amíg a főétel elkészül. Zabálni nem szoktunk soha. Mi abban a jó, hogy utána meg beteg az ember? Ott baj van, ahol az ételek mennyiségében mérik a boldogságot.
2015. dec. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szerintem is egymás túllicitálása,és a kifelé mutatás a lényeg, pl. a facen is...:(
2015. dec. 1. 12:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez a kommunizmusból ered, emlékszem gyerek koromban karácsonykor több napig zárva voltak az üzletek, mindenki rohant karácsony előtt minnél több alapanyagot beszerezni és elkészíteni.
2015. dec. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok híve a torkosságnak...úgyis csak árt a szervezetnek a túl sok édesség - szerintem.
2015. dec. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

En sem ertem, nalunk anyam csinalta ezt minden evben, es persze 24-en delutanra mar teljesen kikeszult, orditozott mindenkivel, hogy nem gyozi, meg hogy senki nem segit neki stb (ami persze nem volt igaz, mert amig fozott, mi diszitettuk a fat vagy ilyesmi) es csinalta a "jo" hangulatot.

Az sem veletlen, hogy pont karacsonykor koltoztem el otthonrol...

Egyebkent szeretem a karacsonyt, de nekem mast jelent az egesz. Persze nincs karacsony halaszle nelkul, de azert ne csak a zabalasrol szoljon mar. Unnepek utan meg mindenki kezdhet fogyozni...sok ertelme van ennek.

Amiota sajat haztartast vezetek, ezt a "fozzunksussunkharomnaponkeresztul" hagyomanyt kihagyom, es csak annyit fozok, amennyit jo izuen megeszunk. Eleg egyfele fo etel is szerintem meg 1 vagy 2 fele sutemeny, ugyis ott van a sok szaloncukor.

2015. dec. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem eszünk egész ünnepek alatt (illetve de, 7-8 főétkezés van a 2,5 nap alatt, és nem érjük be egy nagy fazék főzelékkel, amit aztán minden nap megmelegítünk)

Másrészről karácsonykor jellemzően a rokonok meglátogatják egymást, ha nem is megebédeltetni, de legalább egy kis süteményt illik a másik elé letenni.

2015. dec. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!