Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozza a pajzsmirigy...

Mi okozza a pajzsmirigy túlműködését?

Figyelt kérdés
Édesanyámnak alulműködése van, nálam meg túlműködést állapítottak meg és most 75ös gyógyszert szedek rá. Van esély arra, hogy egyszer ez teljesen elmúlik? Úgy gondoltam, hogy mivel anyukámnak alulműködése van, akkor én is azt örökölném, de nekem miért túlműködésem van? Lehet valami mással is segíteni, hogy jobb legyen? Néha már nagyon elegem van ebből az egészből, 21 évesen úgy érzem magam mint egy 60 éves nénike. Mellette még a menzim sem képes rendszeresen megjönni, ezért arra csak fogamzásgátlót kezdtem el szedni. Létezik akármi is ami egy kicsit segítene?

2016. jún. 10. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
turelem, gyogyszer, es leheto legegeszsegesebb eletmod betartasaval javithato / gyogyithato, de ennek ellenere elhiszem, hogy nagyon zavar. nem sok mindent tehetsz ezeken kivul. egyebkent lehet, hogy csak a rendellenes mukodest orokolted, es ez csak arra vonatkozik,hogy valamilyen iranyban normaltol elteroen mukodik a pajzsmirigyed. a fogamzasgatlot doki javasolta erre a problemara, vagy csak felirattad, mert jonak gondoltad? mert ha nem konkretan doki ajanlotta, akkor inkabb elmennek vervetelre, es utana kernem doki velemenyet, mert lehet h ez esetben tobbet art , mint hasznal.
2016. jún. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem nagyon ritka ez a te életkorodban, a fiatal nőknél előfordul, és jó hogy tudsz róla, mert igy kezelve van. Anyukád vszinűleg a változókorban van vagy közelit hozzá, arra az életszakaszra az alulműködés a jellemző. Sajnos a pajzsmirigy problémákra való hajlam öröklődik.Semmiképp se érezd magad mumiának, tartsd be az orvosi utasitásokat, lehet hogy fél év - egy év alatt rendeződik. Az egészséges, nyugodt, kiegyensulyozott életmod, ideális testsuly segithet. A menzesz-problémád is összefügg ezzel.
2016. jún. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Már vagy 6 éve szedem a gyógyszert és mindig csak az van, hogy egy év után jön az összes tünet erőteljesen, fáradt vagyok állandóan, ezután elmegyek a féléves vérvételre és erősebb gyógyszert ír fel. Aztán megint egy pár hónap múlva érzem, hogy már nem hat nagyon, jön a vérvétel és megint erősebbet ír fel... a fogamzásgátlót is ők javasolták, mert egy az, hogy borzasztó görcseim voltak, a másik meg az, hogy soha se lehetett tudni, hogy mikor jön meg. Vagy 20 nap vagy 50 nap... no most így éljen valaki nemi életet... most késik mert terhes lettem, vagy csak simán késik, de akkor meg stresszelek, hogy most mi van ha terhes lennék és nem csak a hormonpronléma miatt késik... aztán csak hagyom a fenébe az egészet, nincsenek már idegeim ehhez...
2016. jún. 10. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!