Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jó tudom, hogy nem vagytok...

Jó tudom, hogy nem vagytok bőrgyógyászok de azért mit tippeltek, mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

30/F

Az arcomon, a szám jobb szeglete felett egy picivel (kb a "mosolyráncnál") már jó néhány évvel ezelőtt egy ponton elkezdett viszketni a bőröm. Időnként picit jobban, de ezen kívűl semmi nem volt.

Az elmúlt hónapokban viszont felerősödött ez a dolog, kb 2 hetente erősen viszket, kipirosodik, kisebesedik, 1-2 centi majd elmúlik.Hullámokban vissza-visszajön ez a dolog és nem tudom az okát.

A borotvahabra tippelek, hogy arralehetek allergiás, mert kb 4-5 naponta borotválkozok és mindig kb a borotválkozás napján vagy előtte tetőzik a dolog amikor már nagy a szőr az arcomon.

Érdekes módon fokhagymával szoktam kenegetni, azzal elmúlik, a viszketés is illetve a pirosság sem sebesedik ki jobban. (és aztán persze nagyon pikáns íze lesz a salátának is *)



* vicceltem :DDD


2016. jún. 19. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az alkoholos vattával letörlést. Vannak, akik a rosaceát is a demodex szőrtüsző atkáknak tulajdonítják. Az ilyen irányú vizsgálatok eléggé szórványosak, de nem kizárt, hogy talán valami ilyenről van szó. A fokhagymás dolog ezt alátámasztja, mivel a kéntartalmú hatóanyag nemcsak általánosan biocid hatású, hanem a kén az ízeltlábúak kitinpáncélját károsítja.
2016. jún. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
uh basszus ezt nem is gondoltam volna. köszi, kipróbálom az alkoholt is!!!
2016. jún. 19. 12:56
 3/3 A kérdező kommentje:
rosaceám lehet?
2016. jún. 19. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!