Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez pajzsmirigy alúlműködés...

Ez pajzsmirigy alúlműködés vagy túlműködés?

Figyelt kérdés

15 eves lany vagyok,nemreg voltam korhazba.magas vernyomas/pulzus problemakkal.Elvittek szemeszetre is hogy nem e amiatt faj a fejem folyton de tokeletes lett az eredmenyem.

A vernyomasomat egesznap mérték.Utolso nap közölték velem hogy magas lett a pajzsmirigy eredmenyem.Kaptam rá gyógyszert azt kell szednem.Csak nem tudom ha magas lett az eredmenyem tulmukodes vagy alulmukodes e.


2016. júl. 1. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudod veletlen az ertekeket?Mert ha a TSH magas akkor alulmüködes,de van meg a T3 es T4 is.Különben az alulmüködesre nem jellemzö a magas vernyomas,inkabb a tul müködesre.
2016. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Zárójelentéseden mi áll?
2016. júl. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hmm hát ha a vérnyomásod magas, akkor inkább túlműködés. Nézz meg egy alulműködő pajzsmirigyest. Gyakran még pulzusuk sincs, lassúak mint egy teve
2016. júl. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem-nem, sajnos mint pajzsmirigy alulműködő rá kell cáfoljak: a pulzusunk magas, ki is ugrál 100 fölé gyakran, bétablokkolót sok alulműködő szed, a vérnyomásunk normális vagy alacsony, de az is felmegy pl időváltozáskor. Ha a tsh magas akkor alulműködés. Nekem is csak az volt magas 9 pontosan, a többi (t3, t4 )még teljesen jó volt és kapom a pótlást. 10 alatt még szubklinikus vagy tehát "kezdődő" a gond, csak leletekben van eltérés, akár minimális, tünetszegény vagy nem egyértelmű tünetekkel. Itt az értékek döntenek. Ha magas és kaptál egy gyógyszert amit reggel éhgyomorra kell szedni és után fél órát várni akkor alulműködő vagy. Ha túlműködsz akkor eltiltanak a napozástól és a sporttól, izzadsz, nem tudsz aludni, fogysz, hasmenésed van.
2016. júl. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!