Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Derék fájás, fáradtság mi...

Derék fájás, fáradtság mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Heló

Az lenne a problémám hogy gyakran ha sokat ülök akkor a derekam tájékán mintha kifáradna az izom, vagy a derekam kezd el fájni nem tudom. Ilyenkor le szoktam feküdni és alápolcolom a derekam alatt hogy ,,megnyúljon'' az a rész és olyankor a fáradtság is mintha egyre jobb lenne.


Valamint érzem ha emelni kell már kisebb 20-30 kilónál is hogy fájdogál a derekam pedig egyenes derékkal emelek és mégis...


A 20-as éveimben járok és azért ez elég zavaró.


Aki tud adjon valamiféle tippet hogy van-e megoldás erre vagy akár tapasztalatot is írhattok. Köszönöm.



2016. júl. 3. 07:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne ülj sokat, naponta mozogni kell pár órát, és jót tesz a hátizom erősítése gyógytornával, úszással.
2016. júl. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Úsztam kb 4 évig

A sok ülésnél itt 4-8 órára gondoltam persze nem egyfolytában.

Valóban amikor fiatal voltam akkor elküldtek ilyen gyógytornára de... hát nem csináltam.

Majd megpróbálok valamit, de emelésnél nem tudom mi lehet a baj.


Köszönöm a válaszod.

2016. júl. 3. 07:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet meg vagy fázva alulról! Vagy lehet vastagbél, végbél probléma is, és még számtalan más is.

Én csináltam magamnak egy infralámpát, és azzal napi húsz perc melegítés után rendbe jön. Ez a lámpa mindössze tíz wattos. Ezt az energiát közvetlen a fájdalomra lehet irányítani, ebben rejlik a hatásossága.

2016. júl. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem kifejezetten fáj, hanem inkább kifárad.

Emelésnél szoktam érezni hogy nem minden oké:)

A lámpa akkor is jó?

2016. júl. 3. 17:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez a fáradtságféle lehet a derékizmok elrenyhülése is. Vagy a medencecsontra tapadó inak betegsége is. Minden esetben az infra jótékony hatással lehet, hisz belülről melegíti a szöveteket, ott ahol a probléma van, ahol a fájdalmat érzed.

A meleg helyben hígítja a vért, csak azon a területen, ahol a probléma van, így kiküszöbölhetők az erős fájdalmak. A vérkeringés frissítésével a kötőszövetek is visszaépülnek. Az izomzatból is könnyebben távoznak a salakanyagok.

2016. júl. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocs, elküldtem. Az infralámpa mindig jó. Télen mikor hidegek a lábaim, a mellemre szegycsontomra szoktam rakni, itt a szív tájékán besugározva, 20-40 perc alatt felmelegíti az összes vért, és megszűnik a láb fázásom. Ez idő alatt lassan fokozatosan átmelegednek a végtagjaim.
2016. júl. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!