Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lencse méretű "csomó" a bal...

Lencse méretű "csomó" a bal herémben (? )

Figyelt kérdés

Most borotváltam le az ágyékomat és tapogattam meg a heregolyóimat. Találtam rajta egy ilyen kékes lencse méretű "csomót" Nem is tudom hogy mondhatom annak. Ez kb. a herém, felső közepén található, inkább a felső-oldalsón. Megnyomogattam és nem fáj. Ez félig függetlenül mozog, tehát megnyomogattam és kicsit arrébb ment, de viszont ha mozgatom a bal herémet akkor megy vele, na értitek. Eddig nem nagyon vizsgálgattam magam, lehet már régóta ott van. Tényleg alig észrevehető, csak aggódom. Eléggé félek, hogy rákos vagyok-e, nem rég töltöttem be a 15-t még nagyon fiatal vagyok :(( HA ez rák, akkor a korai stádiuma lehet MÉG? Vagy már mindenképp kiveszi a herémet, és lehetnek már áttétek a testemben? Nem szeretném megélni kínok kínját

:(( Beszélni fogok a szüleimmel mindenképp, csak még itt megkérdezném, hogy súlyos-lehet-e?


15/F



2016. júl. 13. 11:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja igen, kihagytam még ezeket: Teljesen panaszmentes vagyok, nincs semmi víztöbblet vagy hogy hívják, a herezacskómban, nincs megdagadva az egyik se, ugyan akkorák a heregolyóim. Nem érzek fájdalmat, se nyomásra, se vmi testhelyzetnél.
2016. júl. 13. 11:48
 2/8 A kérdező kommentje:
herevisszerességre tippelek, mondjuk még sose fogtam, tapintottam "daganatot"
2016. júl. 13. 11:54
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem az egy ér a herémen, kb annyira mozdul el mint a kezemen a kis erek. Nem tudom, nagy hülyeséget mondok ezzel? És tényleg akkor látszik amikor szintre rányomom már a herezacskómra. Bocsánat, hogy ennyit kommentelek de túl buzgó vagyok és félek
2016. júl. 13. 12:05
 4/8 A kérdező kommentje:
Vagy valami kissebb duzzanat, ami a hormonális fejlődésem okoz?
2016. júl. 13. 12:06
 5/8 Béla211 ***** válasza:
Kékes színe van a duzzanatnak?. Akkor nem valószínű ,hogy rák. De menny el urológushoz nézesd meg az a biztos és akkor megnyugszol.De ne aggódj nem hiszem ,hogy az lesz a here daganat általában egy kéménycsomót tapintasz olyan mint egy kis kavics és inkább a heréből indul ki. És még közel sem biztos ,hogy kiveszik ha gyanús előbb még ultrahangkozák tumormarkert csinálnak és a doki is megvizsgál. És kikérdez ,hogy volt-e rejtett heréjűséged. Azoknál a férfiaknál akiknél volt ilyen gyerekkorukban nagyobb százalékban fordul elő a hererák.Amúgy ha elmész dokihoz és kiderül ,hogy nem is hererák. Akkor is azért érdemes magad havonta egyszer át vizsgálni ,mert minél előbb veszik észre annál jobban gyógyítható.Amúgy a hereráknak a veszélyeztetett kor csoportja 15-35 éves korig. Akit az első stádiumban veszik észre szinte biztos a gyógyulása.És ha áttét is van azt is sokkal jobb hatásfokkal tudják kezelni mint más típusú rákokat.
2016. júl. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Igen, kékes, mint egy ér a kezemen és nem fáj ha megnyomom. Már holnapra megyünk is édesanyámmal. Ő is azt mondta, hogy egy daganat nem ilyen. Remélem nem lesz nagyobb gond. Holnap leírom az ederdményeket!
2016. júl. 13. 22:18
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak egy szimpla viszér. Teljesen korrekt volt az urológus, jobb így megnyugodva.
2016. júl. 17. 02:48
 8/8 Béla211 ***** válasza:
Örülök ,hogy nincsen komoly bajod és máskor is figyeld magad és akkor is ilyen gyorsan menj orvoshoz ha észre veszel valami elváltozást.
2016. júl. 18. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!