Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit tegyek? Csomó a herémben.

Mit tegyek? Csomó a herémben.

Figyelt kérdés

17/ F

A probléma úgy 2 hónapja kezdődött, egy viszonylag lágy csomó, kb 1 cmes van a bal herémben. Néha futásnál, testmozgásnál fáj is. Mit tegyek? Eddig azért nem tettem semmit, mert nem akarom semmi negatívnak hírnek kitenni a családomat. Ha nem is lenne semmi valójában, de elmegyek egy vizsgálatra, azzal felesleges stresszt okoznék mindenkinek. Ha kiderülne valami az meg még rosszabb lenne. Tudom hogy az orvai vizsgálat fájdalommentes, csak megvizsgálják, de félek az egész procedúrától. Félel hogy kiderülne valami borzalmas pl hererák. Tudom hogy nem megoldás hogy próbálom nem észrevenni, és gondolatban menekülni a probléma elől, de nem tudok mit tenni. Mit tegyek?


2016. máj. 22. 23:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Èn is így voltam, csak nekem a nyakamon voltak csomók. Rávettem magamat ès elmentem orvoshoz, pedig rettenetesen fèltem. Pár vizsgálat után kiderült, hogy semmi gond nincs.. Vagy kivizsgáltatod magadat, vagy felemèszt a bizonytalanság.
2016. máj. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Látom te is az a típusú ember fél aki jobban fél az orvostól mint a haláltól. Végülis ha rák, jobb nem tudni róla, hiszen amiről nem tudunk az nincs is, meg elmúlik. Ha meg mégsem az , mert lehet ciszta is, mennyivel jobb azon stresszelni, hogy hátha rák. Szerintem se aggaszd ezzel a szüleidet, ismerőseidet, orvoshoz se menj. Ha 2 év múlva még életben vagy, akkor tuti nem rák.
2016. máj. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Ugyanezzel a problémával mentem el, kivéve, hogy nekem nyugalomba is fájt/szokott fájni a herém. Van rajta a herén egy 1 cm-es dudor, az szokott enyhén fájni is.

Az urológus megvizsgált, de azt mondta nincsen semmi bajom.

18/f

2016. máj. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
A rák nem puha, hanem kemény. És a here felszínén van. Ha attól félsz, hogy kiderül a rák és inkább nem akarok tudni magadnak ártanál, mivel a hererák nem öl meg, de ha áttét keletkezik az már nem igazán gyógyítható. A hererák 100% ig gyógyítható és túlélhető, ha nincs áttét, de ehhez időbe kell elmenni. De a te esetedbe valószínű, hogy ez nem rák, mivel nem olyan tüneteid vannak. Hol helyezkedik el? A here tetején? Lehet, hogy a mellékherédet érzed ami kicsit gyulladt és ezért fáj néha mozgás közbe, vagy egy nagyobb ciszta ami már problémát okoz, de ártalmatlan.
2016. máj. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A here alján van, és egyre gyakrabban fáj. Mármint nem fáj, tehát tudok mozogni, meg nem akadályoz, csak egyszerűen érzem, hogy ennek nem így kéne lennie.
2016. máj. 23. 22:34
 6/8 A kérdező kommentje:
Elmondtam Apumnak, aztmondta szerezzek egy nőt, viszont szerintem egy kicsit mélyebb a probléma.
2016. máj. 23. 23:15
 7/8 anonim ***** válasza:

A mellékhere farki részét is ki tudod tapogatni illetve az ondóvezetéket is vagy egyéb képleteket. Sok minden van ott. Izmoktól kezdve erekig még akár ciszta is lehet, de az különállóan tud mozogni és nem kapcsolódik a heréhez konkrétan.


Ha ennyire aggaszt a dolog és úgy gondolod valamilyen nem odaillő dolog van akkor Urológushoz menj el. Ő majd megvizsgál és felállítja a diagnózist.

2016. máj. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igy elmondásra cisztának tűnik, vagy lehet pl gyulladás is ha fáj, de persze ezt így nem lehet megállapítani. Menj urológushoz. Csináltass ultrahangot is. És nem kell mindig a legrosszabbra gondolni. Legrosszabb esetben bukod az egyik golyód, de a kezeletlen hererák megöl. De szerintem nincs rákod.
2016. máj. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!