Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetek 22 évesen alkoholista?...

Lehetek 22 évesen alkoholista? Minden jel arra mutat?

Figyelt kérdés
Úgy érzem nincs vissza út, minden nap iszomalkoholt, vagy egy üveg bolt vagy kb. 2dl töményet, alkoholistává váltam? Nme tudja senki se a családom sem a barátaim. Mit tegyek?

2016. júl. 14. 19:27
 1/5 Vlagyimir Rosztov ***** válasza:

1. Lassan hagyd abba.

2.Ne azonnal soha többet ha nem megy annyira gyorsan mert nehéz...

3. az alkohol gyakori ilyen mértékü fogyasztása ártalmas,felnőttek számára ritkán kis mennyiségben nem ártalmas...tudd hogy mit csinálsz...attol hogy legális még nem biztos h egészséges...mert az alkohol függőséget okozó drog...azért mégiscsak egy idegméreg.... 4.Lehetsz...sőt 14évesen is lehetsz alkoholista ha van honnan beszerezned....de hagyd abba mert egyszer nem szabadulsz töle de akkor véged van....ha élni akarsz és nem megröviditeni az életed vagy megbetegedni hagyd abba de gyorsan.... nekem se nikotin se alkohol nem okozott függöséget de kiprobaltam ilyen koca módra...tudom mi van benne a dohányban meg h hogyan hat az alkohol és jozan esszel nem folytattam tovább ... gondolod nem esett jol?Dehogynem...de akkor sem éri meg és le kell mondani rola barmilyen rossz is...és nagyon ritkán az alkohol ha férfi vagy ha nő...ha nő rohadtul ritkán 1 és fél pohár bort pl 3havonta de ha férfi akkor is nagyon ritkán...hidd el nem éri meg bármennyire is szereted....gondolj bele hogy hova fog vinni ha ezt csinálod és mondj le rola tudatosan!Sok sikerT!

2016. júl. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem h. 22/L
2016. júl. 14. 19:43
 3/5 Phoney ***** válasza:

Az alkoholizmus kényszeres alkoholfogyasztást jelent, és igen, a kérdésed alapján asszem egyértelmű, hogy nálad ez fennáll.


Ennél sokkal durvább alkoholizmusból is van visszaút, viszont nem nagyon lehet fokozatosan kilépni belőle, egyszerűen csak hagyd abba. Ennél a mennyiségnél nem lesznek elvonási tünetek (max. ingerültség és sóvárgás), és idegi szinten kb. 5 nap után túl vagy a leszokáson, onnan már „csak” újrakezdeni nem szabad (általában ez a nehezebbik része).


A legegyszerűbb, ha jó időre teljesen abbahagyod, de ha mégis megiszol néha valamit, akkor azt szigorúan csakis másokkal együtt, soha ne egyedül.


Nem érdemes várnod vele, mert minél fiatalabb vagy, annál könnyebb abbahagyni. Ami leginkább problémát okozhat, hogy huzamosabb vedelés után szokatlan és érzelmileg megterhető tartósan józanul szembenézni az élettel, de akármilyen rossz, ne az alkoholhoz (vagy más szerekhez) menj vissza.

2016. júl. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Bajer ***** válasza:
A pár hónapos magzat is lehet alkoholista az anyja méhében. Ez nem kortól függ. Az nem jó ha úgy érzed nincs visszaút mert neked kell eldöntened, hogy le akarsz szokni és egy pszichiáter vagy orvos is csak akkor fog segíteni ebben ha látja, hogy erősen akarod.
2016. júl. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehetsz. Ez a szar nem válogat. Megoldás: egyszerűen nem veszel tobb piát. Ha mások isznak a környezetedben, te maradsz az udítőnél. Kellemetlen, nehéz megállni, de ebbe nem halt még bele senki. Az alkoholizmusba pedig már jópáran.
2016. nov. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!