Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegség jelei lehetnek?

Cukorbetegség jelei lehetnek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hetekben az a problémám hogy állandóan kivan száradva a szám és a torkom ezt csak ugytudom orvosolni hogy megiszok napi 5-6l vizet. Igy gyakran járok Wc-re is. Annak ellenére hogy rendesen eszek lejött rólam kb 2kg de tisztán eszek semmi csoki meg csalo étel.

Félek hogy cukorbetegség tünetei lehetnek ezek.

Azt hozzá tenném hogy szobám a tetőtérben van és eleg meleg van álltalában ott vagyok egesz delután és ott fogyasztok rengeteg vizet ,,lehet ez megmagyarázza azt. mert nem párás a levegő.


Rendszeresen heti 5 járok eddzeni uszok meg kondizok

18 éves vagyok rendesen táplálkozom

reggel zab+ 1 adag feherje por

Napközbe 250gm rizs és kb 600dkg csirke 4 felé osztva

estére meg 250g-turó

Héten igyekszem vérvételre is menni



2016. júl. 18. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom inzulinnal kezelt cukorbetegként, hogy nem vagy cukros.

Az elmúlt időszakban pokoli hőség volt, én is a tetőtér rovására írom a szomjúságodat.

18 évesen, rendszeres testmozgás és ilyen étrend mellett nem alakul ki a 2-es típusú cukorbetegség, ha 1-es típusú lennél, az már rég kiderült volna, nem 18 évesen.

Ami viszont nem jó, az a napi 5-6 liter víz.

Azt tudjuk, hogy kell a megfelelő folyadékbevitel, de (mindennel együtt) max 2-3 liter az ajánlott.

Persze kánikulában és túlhajtott testmozgás esetén ez lehet magasabb is, de a vesédnek hosszútávon nem tesz jót.

Biztos vagyok benne, hogy a vérvétel csak megerősíti amit leírtam, de arra figyelj, hogy előtte 12 órával semmit ne egyél!

Majd írd meg, hogy mi lett az eredmény!

2016. júl. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Egyes válaszoló, én 19 évesen lettem 1-es cukros. Erről ennyit.

Kérdező, szerintem mindenképp menj el háziorvoshoz egy éhgyomri vércukor ellenőrzésre! Nekem is ìgy kezdődött, napi 4 liter víz, szájszárasság, egy hónap alatt 6 kiló minusz.

2016. aug. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es!

1-es vagyok és sajnálom, de akkor ezt rosszul tudtam.

Mentségemre legyen mondva, hogy az információmat a kórházban szereztem, ráadásul orvostól...

Ő elemezgette nekem az 1-es és a 2-es cukorbetegség közti különbözőséget és az 1-es típusút "gyerekkori" cukorbetegség jelzővel illette.

Nyilván ezt értettem félre.

Neked és a kérdezőnek is a legjobbakat kívánom!

2016. aug. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy gyerekkorba, fiatal felnőttként lehet valaki 1-es, 2-es meg szinte bármikor, de főleg öregkorban vagy gyerekkorban.

Neked is minden jót!

2016. aug. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!