Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a bajom? Talán pánikbetegség?

Mari321 kérdése:

Mi a bajom? Talán pánikbetegség?

Figyelt kérdés
Mindig is az az izgulós voltam, de az utóbbi években eléggé elfajultak a dolgok. Például egy mondatomon, amit másnak mondok, képes vagyok órákig, rosszabb esetben napokig gondolkodni, rágódni, és sok esetben hiába folytatódik a beszélgetés, akkor is csak azon az egy dolgon tudok agyalni. Eleinte csak ismerősökkel, idegenekkel volt így, de most már a barátaim és a családom társaságában is előfordul. Most már elkezdtem kicsit dadogni is, vagyis inkább szaggatottan beszélni, nem jutnak eszembe szavak és néha a ragozás sem megy. És még van nagyon sok minden, amit nem tudok hova tenni. Csak azt tudom, hogy eléggé megterhelő így élni. (egy 21 éves lány)

2016. júl. 22. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Én akkor voltam hasonlóan ha valami szellemi munkában kissé kimerült voltam, például sok tanulásban. De aztán kipihentem magam, sokat jártam a szabad természetet, azt csináltam amihez kedvem volt és elmúlt. Utána már az sem zavart ha tudtam hogy nagyon trágár dolgot mondtam például a tévét éjjel bömböltető társasházi szomszédnak. Vagyis az kellett hogy "elzsibbadjon" az agyam és ne szellemi munkában kimerült diplomásként éljek.
2016. júl. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Csak néha úgy félek, hogy valami komolyabb bajom lehet.. És szinte irigylem azokat az embereket, akik csak úgy beszélnek, nem kell agyalniuk minden megnyilvánulásuk előtt és után.. Annyira szeretnék én is ilyen átlagos ember lenni. Néha nagyon elkeseredek.
2016. júl. 22. 22:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Én ezt nem pánikbetegségnek gondolom, annak más tünetei vannak (szédülés, szívdobogás érzés, esetleg ritmustavar, fulladás és ájulás érzés). Én ezt inkább szorongásos problémának gondolom, vagy kisebb szociális fóbia...Volt már mindháromban részem, saját tapasztalatból mondom, NEM ORVOSKÉNT! engem egy pszichiáter kezelt, beszélgetős terápiára jártam hónapokig (mert emellett depresszióm is volt), gyógyszert nem voltam hajlandó beszedni. Ha sikerül egy jó pszichiátert / pszichológust találnod, aki nem csak gyógyszerezni akar, hanem hajlandó Veled alkalmanként 1-2 órát beszélgetni, rengeteget segít! Az én betegségem 10 éve volt, de a mai napig hasznát veszem a Nála tanultaknak! Néha ugyan elkezd kijönni rajtam ez a szorongás, de még mielőtt nagyon eluralkodna, kezelni tudom a múltból "elővett" gondolatokkal, mondatokkal! Szóval érdemes még most (amikor csak ez a szorongás van) felkeresni egy szakembert, mert kezelés nélkül sajna komolyabbra is fordulhat (pánikbetegség, depresszió)..., viszont a gyógyszerezésbe (nyugtatók, antidepresszánsok BELE NE EGYEZZ!!!)
2016. júl. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!