Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lefordítanátok az uh leletemet?

Lefordítanátok az uh leletemet?

Figyelt kérdés

"Mko. submandibularisan látható egy-egy 1,5 cm körüli, centrálisan echodús, corticaiassal rendelkező bab alakú reaktív jellegű nyirokcsomó. Pathológiás szerkezetű nyirokcsomó nem ábrázolódik."

A pajzsmirigygöbömet mentem megnézetni, ezt találták még, de nem mertem kérdezni, annyira mufurc volt a drnő :(



2016. júl. 28. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az állkapcsod alatti területen mindkét oldalon látható egy-egy kéreggel rendelkező , az ultrahangot fokozottan áteresztő, bab alakú 1,5 cm körüli , valamire reagáló nyirokcsomó. Kóros szerkezetű nyirokcsomó nem látható.

Ez gyakorlatilag negatív vizsgálati lelet. Talán rossz fogad van, vagy valamilyen enyhe gyulladásod volt vagy van, aminek nincs különösebb jelentősége.

2016. júl. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Lehet ez egy lappangó "megfázás" is?

2016. júl. 28. 15:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó neved van: hisztis mirtill...
2016. júl. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet megfázás miatt vagy rossz fogak miatt is. Lényeg, nem rosszindulatú nyirokcsomók! Én két hét múlva megyek UH-ra, mert ugyanott ahol neked, állkapocscsont alatt van egyik oldalon egy megnagyobbodott nyirokcsomóm. A gégész szerint a fogaim miatt, de a biztonság kedvéért megnézeti...


Egyébként a reaktív fertőzéshez társulót jelent.

2016. júl. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. júl. 28. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!