Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alkoholista vagyok? Mit...

Alkoholista vagyok? Mit tegyek? ( többi lent)

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mi a gond velem, de az tény, hogy van. Nem vagyok sem depressziós, se antiszociális. Vannak barátaim és jó a kapcsolatom a szüleimmel is.

Tavaly kezdtem el rendszeresen inni, de ez szerencsére nem ment a kapcsolataim és a tanulás rovására, de a családom rendesen meg van rémülve, hogy mi van velem. Én egyszerűen nem tudom, hogy mit tegyek. Ezen a nyáron is sokat utazgattam a barátaimmal, fesztiválozgattunk vagy épp csak strandoltunk, közös nyaralást is tervezünk. Ilyenkor minden rendben van és most jön a DE. De amikor nincs mit csináljak és csak úgy létezem akkor nagyon elkomorulok. Nem kapom a helyem és rendesen fáj a valóság. Pedig nincs semmi gondom az életemmel de ilyenkor nagy unalmasnak és egyhangúnak érzem, valami hiányzik. Nem látom értelmét semminek sem és ilyenkor kezdek inni, mert nem kattogok és minden csak úgy jó.

Persze tudom, hogy ez nem megoldás de nem tudom, hogy mit tegyek, hogy ne érezzem üresnek magam. Az 5 éves unokahúgom azt mondta, hogy az anyukája nem szeretné, hogy meghaljak és ő sem. Ez nagyon szíven ütött. Bár az alkoholtól maximum hamarabb halok meg, de amúgy is meghalnék...na de mindegy, szerintem lejött a lényeg.

Szeretnék változtatni ezen az állapoton...ha ezt lehet így nevezni de nem tudom, hogy hogyan. Van/ volt valaki hasonló helyzetben?

Mielőtt ajánlanátok rengeteg extrém és kevésbé extrém sportot kipróbáltam, vannak hobbijaim is...de éjjel nem tudok mit tenni, akkor minden lesújt.

Tanácsok?



2016. júl. 28. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Ahogy meséled, hogy már minden sportot kipróbáltál ás minden rendben a családban, meg veled, szerintem neked folyamatos kihívások kellenek, a pörgést szereted. És mikor nincs ez, akkor hopp...

Unalomból alkoholt fogyasztani, tényleg nem helyénvaló.

Szerintem, valami munka is segíthetne, amit szeretsz is és kellően ki is fáraszt annyira, hogy éjszaka aludj és ne az alkoholon járjon az eszed.

Kicsit nézz magadba, figyeld meg mi hiányzik, mikor egyedül vagy? Biztos van valami, amit hiányolsz, de rá kell jönnöd mi az.

Nézzél filmeket, olvass, írj. Tereld el a figyelmed a káros szenvedélyről.

2016. júl. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezzel tisztában vagyok, este filmeket/sorozatokat nézek, olvasok tényleg próbálkozok de ilyenkor nem tudok aludni és akkor altatót szedek. Hát nem tudom mi jobb az ivás vagy az altatók.

Mindegy, azért próbálkozok, kösz.

2016. júl. 28. 21:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, lehet hogy hülyeség, akkor bocsi... De esetleg ha éjszakai műszakban dolgoznál? Nappal több mindent lehet tenni az üres járat ellen, sztem. Esetleg egy szakember tudna valami okosat mondani.

Én nagyon szurkolok neked, sok szerencsét! :)

2016. júl. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Phoney ***** válasza:

A korod és a konkrét italfogyasztási szokásaid (gyakoriság, mennyiség) nélkül kicsit nehéz értelmezni a helyzetedet, de valószínűleg nem az alkohol az alapvető problémád. Minden normális ember eljut oda előbb-utóbb, hogy nem tudja, mi baja van, mi hiányzik neki, a szavaiddal élve „fáj a valóság”, bár ez általában a 30-40 év fölöttiek problémájaként ismert. Lényegében olyan igényeid/érzelmeid okozzák a problémát, amikről egyáltalán nem tudsz, és az ilyeneket nagyon nehéz egyedül megtalálni. Ha elég fiatal vagy, akkor nem feltétlenül baj, hogy mindenféle időtöltéssel elkerülöd az üresjáratot (és ezzel lényegében elhalasztod a problémát X évvel), de ez egy elég veszélyes helyzet. Nemcsak az alkohol miatt (bár amiatt is éppen eléggé), hanem mert a tény, hogy józanul nem bírod az üresjáratot, elég komoly belső konfliktusra utal. Ha egy mód van rá, ezzel pszichológushoz kell menni, mert többféleképpen is veszélyezteti a jövődet.


Ettől persze lehet, hogy már alkoholista is vagy, és hogy ez egyre nagyobb problémát is okoz, szóval az ivást mindenképp abba kell hagyni, mert addig nem tudod megoldani a gondjaidat, és ahogy elszoksz a józan élettől, úgy lesz egyre nehezebb leszokni.

2016. júl. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

21 éves vagyok és minden éjjel szoktam inni whiskyt, vodkát vagy tequilát, bár azt ritkán.

Igazából én is gondoltam pszichológusra csak számomra elég idegen, hogy egy olyan ember próbál segíteni rajtam, akit nem is ismerek és csak azért, mert fizetek neki.

Persze semmi bajom azzal, aki pszichológus csak egyszerűen nem fekszik nekem ez a felállás. Hogy bízzam az életem valaki olyan tanácsára, akit nem ismerek.

Ettől függetlenül köszönöm a tanácsot, talán megfogadom.

2016. júl. 29. 20:10
 6/6 Phoney ***** válasza:

Ez most kb. olyan, mintha vakvakbélgyulladásra mondanád, hogy nem mész vele orvoshoz, mert ő idegen és pénzért. Oké, csak az van, hogy más viszont nem ért hozzá. Nyugodj meg, a pszichológus nagyon jól tudja, hogyan ismerjen meg jobban, mint a saját anyád vagy a legjobb barátod, mármint ha jó a szakmájában. A pszichológia az elmúlt 100 évben nagyon komoly tudomány lett, és körökkel megelőzte a laikus felfogását az emberi pszichéről.


Nagyon rossz lesz éveket (vagy akár évtizedeket) lehúzni azon merengve, hogy mi hiányzik a képből. (Mert jól érzed, hiányzik valami, de gyakorlatilag hiába gondolkodsz rajta.) Persze alapesetben várhatnál vele, de elég egyértelmű, hogy kényszeres az alkoholfogyasztásod, és az nem az ember egészségét teszi tönkre először, hanem az életét.

2016. júl. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!