Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epegörcsöm lehetett vagy...

Epegörcsöm lehetett vagy Vakbélgyulladás?

Figyelt kérdés

Tegnap délután már nagyon fájt a hasam, a gyomromnál. Vettem be egy emésztés segítőt, és egy savlekötőt, illetve vacsoráztam is, amitől kicsit jobb lett, eltudtam aludni. Ám hajnal 4kor arra ébredtem, hogy a jobb oldalam, a bordám alatt vagy kicsit talán a hasam közepe felé, iszonyatosan fájt, görcsölt, szúrt. Annyira, hogy rögtön mentem is a sürgősségire, mert nem volt vicces a dolog. Ott vettek vért, kaptam no-spa és algopirin injekciókat. Kicsit enyhült a fájdalom. 9 órára el is múlt. A véreredményem negatív lett, gyulladást nem mutatott és az értékeim jók voltak. Megnyomkodta a hasam, nem volt kemény, nem is fájt, így a vakbélgyulladást nem valószínűsítette. (Én ettől féltem először)


Lázam nem volt.

Hányingerem sem.

A székletem átlagos.


Lehetséges, hogy ez az epegörcs?


Azóta is sokszor érzem,hogy a jobb oldalamba, kicsiket, de beleszúrkál, és folyamatosan attól rettegek, hogy megint előjön az a fájdalom!


A doki ez irányban nem végzett vizsgálatot, és nem is említette, de másra nem stimmelnek ezek a tünetek.


Előre is köszönöm, ha megosztjátok a tapasztalatotokat.



2016. júl. 30. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

felelőtlenség lenne megmondani, mi bajod, de a jobb bordaív alatt, középtájt tényleg az epe és a máj van.


Ha epe, akkor előbb-utóbb sajnos meg fog ismétlődni. Ne egyél zsíros kajákat! :)


Figyeld, hogy a székleted nem válik-e furán szürkéssé, ha igen, menj vissza a dokihoz, mert az epeelzáródást jelent

2016. júl. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

segítene, ha kort, nemet, magasságot és testsúlyt írnál, valamint azt, hogy ismert-e Ismert-e magas koleszterin vagy vérzsír szinted. mert (többek között) ezen adatok megmondják, hogy hajlamos vagy-e epekövességre.


esetleg, hogy mit ettél - vannak ételek, amik tipikusan epegörcsöt okoznak, pl tojás.

2016. júl. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Epevezeték elzáródásnál folymatos fájdalom lenne, az arca szép szürke lenne és a szeme fehérje pedig szép sárga... Ja és ha valaki mégis így jár és ERCP vizsgálattal távolítják el a követ, akkor utána ne egyen, ne igyon, mert úgy jár, mint én tavaly májusban, hogy hasnyálmirigy gyulladást kaptam, mert nem mondták meg!!
2016. júl. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

29 éves Férfi vagyok. 170cm és 102kg. Erős testalkatú, de kb 15kg felesleg van rajtam. A koleszterin szintem normális.


Aznap reggel (Éppen nyaralok) Kolbászos rántottát reggeliztem, paradicsommal és uborkával, ebédre halászlevet ettem, és sült sertésszüzet, majonézes burgonyasalátával, uzsonnára egy Hot-Dog, és vacsira egy jó kis bélszínsteak hasábbal. Meg napközben pár Mojito koktél.


Most így ezt elolvasva, elég egyértelműnek tűnik, de máskor is eszem ezeket és mégsincs baj.


de más meg nem nagyon lehet, hiszen ha tényleg vakbél lenne, akkor az fájna mint a dög és nem múlna, valamint csak észrevették volna, és a labor is mutatná.

2016. júl. 31. 07:14
 5/8 A kérdező kommentje:
Szóval, kinek hogy zajlott?
2016. júl. 31. 22:07
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Epehólyag gyulladásod van. A csipkedő fájdalom is arra utal. Kell csináltatnod hasi ultrahangot, hogy tisztázzák mi okozza?
2016. aug. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

UH megvolt, epekő és gyulladás nem látható, vese is rendben van, illetve minden más is, szóval nem igazán tudom mi lehet.

A jobb oldali szurkálás továbbra is megvan. Hozzá jött még egy kis szúró gyomorszáj fájdalom, illetve, mintha valami ki akarná belülről szúrni a hátam közepét, kicsit talán a bal lapockámhoz közelebb.

Még a végén ráfogják majd, hogy idegi alapon vannak ezek a tünetek.

2016. aug. 6. 21:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Pedig ahogy az utolsó hozzászólásban leírtad a tüneteket nekem azonnal az epebaj jutna eszembe.

Amikor hasonló tüneteim voltak éhgyomri uh-ta küldtek, de semmit nem láttak, mert össze volt szűkülve az epehólyag. (reggel 9kor ettem utoljára, este 6kor vizsgáltak). Legközelebb már mentő vitt be, előtte 2 órával ettem, és azonnal látszott hogy rengeteg epekövem van.

Lehet megérne neked is egy próbát ha nem teljesen éhgyomorral néznének meg ultrahangon.

2016. szept. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!