Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen betegség lehet ez?...

Milyen betegség lehet ez? Vagy allergia?

Figyelt kérdés

11 éves lányról lenne szó. Nagyon aggódok érte, és nem tudom mi is okozhatja egészen pontosan nála. Még talán 9 vagy 10 éves korában történt az, hogy a székletéből maradt a bugyijában. Vagy nem is tudom. De kakifoltos volt neki, és talán (ez nem biztos) ilyen fehér foltok voltaj benne. Már szinte a bőréből is az a szag áradt... Aztán végül mindennap erőltette, elment wc-re és rendbe is jött nála minden. De ez azt hiszem akkor lehetett mikor kiderült, hogy magas a koleszterinszintje, ezáltal tojást nem fogyaszthat. (De nem akarok rosszatt mondani, mert nem biztos, hogy ezért, és lehet nem is akkor volt. Bevallom, nem igazán emlékszem.) Azonban most egy ideje meg az van vele, hogy egyszerűen alig jár wc-re, hetente csak vagy kéthetente végzi el a "nagydolgát". Állítása szerint nem kell neki. Viszont mikor elmegy és kakil, akkor akkorát, hogy alig megy le a wc-n. Gondoltunk arra is, hogy ez valami allergia is lehet valamilyen ételre mert mostanában az arca is újra pattanásos (de ilyen rondán, és ez nem kamaszkori pattanás, inkább kiütésre hasonlít). A pattanásos arc miatt volt allergia vizsgálat, és most újra eszik tojást. Másrészt pedig azért is lehet allergia, hogy nem bírja megemészteni azt anyagot, emiatt lehet a székletrekedés is.

Egyszerűen annyira féltem... Mi lehet vele? Valaki légyszíves segítsen, írjon valami magyarázatot mitől lehet, vagy mi is ez. És mennyire súlyos?


Lehet, hogy összefüggésben van az arcával, de nem biztos. Ja, és azt kihagytam, hogy mielőtt elmegy wc-re fel van puffadva, és utána lapul le a hasa, vagy mi.



2016. aug. 9. 22:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet csak keveset iszik és nem eszik elég rostos dolgot, ettől lehet székrekedés és a bomló anyagoktól pattanásos az arca, de nem ártana gyerekorvoshoz elvinni, ő majd elküldi kivizsgálásokra.
2016. aug. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:) Nagyon reméljük, mert az való igaz, hogy elég "finnyás" és gyümölcsöt meg egészségesebb ételeket alig akar megenni.

Régebben volt kivizsgálásokon és a vérkép sem mutatott ki neki semmit. Az orvosok se tudták mi lehetett. De az szerencsére elmúlt.

2016. aug. 10. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!