Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak 39 fokos láz...

Mit csináljak 39 fokos láz esetén ha egyedül vagyok és az ügyeletes orvos nem jön ki?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy túl sok a beteg akihez ki kell menni. Amit én megértek csak hűtőfürdőig alig birtam elmenni, és onnan is majdnem kiszédültem. Nagyon nem érzem jól magam es itt fenn Pesten egyedül lakom az albiban, ahova természetesen a főbérlő nem jelentett be így mèg egy háziorvosom sincs akibrn bízhatnék. Mit tudok tenni? Nagyon bepánikoltam.

20/L


2016. aug. 18. 13:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél be lázcsillapítót és pihenj, majd elmúlik.
2016. aug. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Lázcsillapító nem segít? A lázon kívül van egyéb problémád? Köhögés, hányás, bármi?

Ha vírusfertőzésed van, arra nem adnak gyógyszert, az általában 3 napig tartó magasabb lázzal jár, a lényeg, hogy csillapítani kell a lázadat és sok folyadékot inni.

Ha 3 napon túl is lázad van, akkor bakteriális fertőzés, arra már kapni fogsz antibiotikumot.

Csak van egy ismerős, barát, szomszéd, aki hoz neked a patikából lázcsillapítót, kérj segítséget. Orvoshoz meg jelentkezzél be mindenképp, mi az, hogy a főbérlő nem jelent be, ezt a pofátlanságot!

2016. aug. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Vettem be, így ment le 39-re tovàbb nem megy. És már megint elkezdett felfele menni mert 39.3 már.
2016. aug. 18. 13:51
 4/24 A kérdező kommentje:

Borzalmas hányingerem van. De az a baj, hogy ez nem tudom jelent e bármit mert hajlamos vagyok rá.


Az a helyzet, hogy van itthon c vitamin, lazcsillapito, ors por, de semmi.


Akarhanyszor mondtam neki mindig azt kondta hogy egy ev itt lakas utan, mert nem bizik az egyetemistakban. De az istenert nem kootoznek el innen mert minden nagyon kozel van es viszonylag olcso. Szoval ideigelenes lakcim nelkul sajnos nehez.

2016. aug. 18. 13:54
 5/24 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy neked működne-e, de ne hűtő fürdőt vegyél hanem olyan vízbe fürödj amit lázasan is melegnek érzel, belefekszel pár percig és utána jobb lesz. Legalábbis nálam működik.
2016. aug. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Lényegében ezt csinaltam, szerintem a kezmeleg viz volt. Bar nehez megallapitani ugy hogy forrsz kozben, a tekeros csap tehat nem tudom fixen beallitani hogy ez meleg e vagy hideg sajna. Es nagyon remegtem utana ami fokozta a hanyingert.
2016. aug. 18. 13:57
 7/24 anonim ***** válasza:
57%
nem tudnál szólni a szüleidnek, hogy valaki jöjjön el hozzád segíteni?
2016. aug. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Jubilee ***** válasza:
57%
Nyugalom, mit vettél be lázcsillapításra és mikor? A 39 fokos láz még nem életveszélyes, és a szervezeted így védekezik az őt megtámadó vírusok, bacilusok ellen, így a láz segít tulajdonképpen leküzdeni a betegséget. Lázon és szédülésen kívül van valami tünet?
2016. aug. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Anya kinn dolgozik Ausztriában, nagymamám mondta, hogy csak szóljak is jön, dehát sosem közlekedett pesten egyedul, es nagyon feltem. Szoval az legvegso opcio de probalom megoldani egyedul.
2016. aug. 18. 14:02
 10/24 A kérdező kommentje:

Egy két óráia cataflamot.

Tudom csak a lázcsillapitol ment le 39-re, reggel 40.1-roo indult, azota most 39.3 megint.

Erôs hányinger, de nálam ez a pánik jele is azt tudom ezert nem akarok messzemeno kovetkezteseket vonni le belole.

2016. aug. 18. 14:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!