Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elkaphattam vmi komolyabb...

Elkaphattam vmi komolyabb betegséget? (Pl. HIV)

Figyelt kérdés
A new yorkerben próbáltam egy nadrágot, aminek a műanyag címkéje felsertette a bőröm, ami ki is vérzett! Lehetséges ilyen úton elkapni bármilyen betegséget, ha esetleg előttem egy vmilyen komolyabb betegségben szenvedő egyén is hasonló képpen járt!?

2016. aug. 18. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem. A műanyag címkén kellett volna ahhoz lennie kórokozónak, ami bejut a véráramodba. Erre kicsi az esély.

A HIV-fertőzésre ilyen módon pedig nulla, mivel szabad levegőn nagyon hamar alatt elpusztul a vírus.

2016. aug. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2016. aug. 18. 14:02
 3/6 anonim ***** válasza:
De a hpv ilyen esetben is életképes, sőt attól az óvszer sem véd, valamint péniszrákot is okozhat, ha több évig fennáll, nőknek meg méhnyakrákot. Valamint az egy nagyon gyakori betegség. Nagyon vigyázz, nehogy az életeddel, vagy a férfiasságoddal fizetsz érte. Nagyon, de nagyon sürgősen menj el vele orvoshoz!
2016. aug. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"De a hpv ilyen esetben is életképes, sőt attól az óvszer sem véd, valamint péniszrákot is okozhat, ha több évig fennáll, nőknek meg méhnyakrákot. Valamint az egy nagyon gyakori betegség."


Csak bizonyos törzsei veszélyesek. Jó tudni, hogy a legtöbb HPV-törzs ártalmatlan, sokuk nem okoz még tüneteket sem, mielőtt a kérdező halálra rémül.

2016. aug. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) legjobban a HIV vírustól felek, hogy azt ne kapjam el!
2016. aug. 18. 14:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért figyelj a jelekere a HIV-vel kapcsolatban. Ha úgy két hét múlva influenzaszerű tüneted lesz, akkor azért biztos ami biztos megnézetném magam. Bár mint előttem is írták nehezen fertőz így a vírus, de ha volt neki megfelelő nwdves közeg akkor életképes maradhatott. De azért nyugi, kevés erre az esély. Különben is a mai korszerű gyógyszerekkel mar elég sokat élhetsz.
2016. aug. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!