Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Férjem nemi szervén vírusos...

Morzsa kérdése:

Férjem nemi szervén vírusos szemölcsök, függölyök vannak. Elkaphattam tőle ezt a betegséget?

Figyelt kérdés
Bőrgyógyászaton derült ki,hogy mik azok a kinövések neki.Mivel babát szeretnénk,így óvszer nélkül történtek az együttlétek,bár akkor még nem tudtuk,hogy mik azok.Kapott rá ecsetelőt(ami le is szárította),és tablettát immunrendszer erősítésére.Ellenőrzésre pár hét múlva kell vissza mennie.Addig ugye nem élhetünk szexuális életet?Szolárium bérletet nyertünk egy játékon.Most akkor oda sem szabad menni,legalábbis a férjemnek?Sokat olvastunk erről a HPV-ről,és a doki is azt mondta,hogy hosszú év is lehet a lappangási idő.Közben már voltam rákszűrésen,még az eredményre várni kell.Szerintetek megfertőződhettem én is? Régebben volt már hpv gyanúm,P2-es eredménnyel,de a szervezetem leküzdötte,utána az eredményem is mindig jó volt.Bízom benne,hogy most is minden rendben lesz.Aki már volt ilyen helyzetben,az kérem ossza meg velem a tapasztalatait.És még az lenne a kérdésem,hogy szex nélkül,hogy bírtátok ki?Férjemmel heti több alkalommal is voltunk együtt,de most ennek hiánya eléggé megvisel bennünket,és az óvszer sem véd,ezt a doki is megmondta.Mindenképp kivárjuk,hogy mikor lehetünk újra együtt,mert most a gyógyulás a legfontosabb.Párom orálisan sem kényeztet most,hiszen én nem tudom neki viszonozni,így csak ettől is szenvedne.Köszi,aki válaszol!
2014. febr. 5. 09:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd, ha valaki egyszer elkapta a HPV-t, az benne is marad a szervezetben.

És ez emeli a nőknél a méhnyakrák kockázatát, de ezért kell minden évben szűrésre menni, hogy ha valakinél ez meg is történne netán, akkor mindig időben cselekedni tudjon az orvos.

De ezeket a kérdéseket, amit itt feltettél, ezt mind-mind orvossal kell megbeszélni, mert pontosan ezekre a kérdésekre ő adhat választ.

2014. febr. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze, hogy elkaphattad, és elkaphatod ezután is, és kijöhet nálad 1 hét, vagy egy év után is. Nagyon nem lehet mit csinálni, amíg látszódik a férjeden, addig nincs szex, és utána is gumival. PErsze ha babát akartok, ez lehetetlen... Csak kockáztatni lehet, bármikor elkaphatod. De a szemölcs elvileg legyengült szervezetben jön elő, szóval igyekezzetek minél fittebbek lenni...


És hogy szenvedsz... más évekig nem szexel emiatt. Ez van.

2014. febr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 5. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!