Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valamit lehet tenni extra...

Valamit lehet tenni extra ütések ellen?

Figyelt kérdés

Kb 12 éves korom óta vannak extra ütéseim, most derült csak ki hogy ezek azok amik, eddig nem tudtam mi a baj, de annyira eldurvult a helyzet amikor nagyobb stressznek és kevés alvásnak voltam kitéve, hogy 2x is azt hittem ott helyben meghalok és ezért mentem el orvoshoz ahol felraktak egy 24 órás gépet ami alapján megállapították hogy extra ütéseket ver a szívem néha. A doki azt mondta mindenkinek van kb. csak sokan nem érzik, meg hogy neki is volt, meg hogy majd elmúlik és ne foglalkozzak vele.


Kb 4 hónapja próbálom elterelni a figyelmemet róla amikor van, de egyszerűen borzalmas, mintha megrúgnák belülről középen a bordámat és összerándul a rekeszizmom meg minden amit ott belül van izom, bár ez szerintem nem az extra velejárója, hanem egy, a testem által kifejlesztett védekezés, mert általában ha összerántom az izmaim, csak egy extrát érzek, aztán rendbejön a szívverésem, bár nem mindig van ez, van hogy sorozatban jönnek és ilyenkor rettegek hogy megáll a szivem vagy nem tér vissza a rendes ritmusba.


Mit lehet tenni? A doktor azt mondta műteni lehet de nem ajánlja mert veszélyes meg szívritmus zavart okozhat, mert idegekkel kell dolgozni a műtét alatt.


Valakinek itt van és tud adni valami tanácsot?



#szívverés #extra #extra szívütés
2016. aug. 21. 22:44
 1/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem mondani hogy szívultrahangot is csináltak tehát megnéztek mindent, és ott semmi rosszat nem láttak, ezért sem értem ez miért van, mert szinte mindig van. Ha hirtelen leguggolok/felállok vagy hasonlókat csinálok akkor érzem hogy akar jönni, csak meg tudom néha akadályozni ha összeszorítom az izmaimat. Van viszont hogy csak ülök (mint pl most is ez volt, és elegem van azért írok ide, nem igazán bírok már ezzel együttélni) és sorra jönnek és próbálom megakadályozni de akkor is előjön. A legnagyobb gond hogy a munkám során is akadályoz már, mert ha nem alszom ki magam egész nap rosszul vagyok, viszont vannak napok amikor nincs lehetőségem eleget aludni.
2016. aug. 21. 22:49
 2/4 A kérdező kommentje:
Még egy dolog ami elég fontos és szintén kiment a fejemből: amikor ezek vannak előtte sokszor puffadtnak érzem a hasam, akkor is ha nem eszek sokat, néha savasat böfögök, és amikor böfögök akkor mindig jobb lesz az extra ütés, érzem mintha mulna el minden böfögés után. Eddig minden orvos azt mondta nincs kapcsolat, de ez nem lehet mivel több mint 10 éve együttélek ezzel és mindig az van hogyha böfögök akkor jobb lett, valami olyasmire gondolok hogy túl sok a gyomorsavam vagy nem záródik el a nyeelőcső a gyomortol rendesen, és a sav ingerli azt a főideget ami középen lefut a testben és emiatt van az egész. Kérlek segítsetek mert ultra szar ezzel együtt élni és nem akarok egy vagy sikerül vagy meghalsz műtétet bevállalni amikor lehet hogy nem is az a bajom amit hisznek:(
2016. aug. 21. 22:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Pánikbeteg vagy, ez teljesen evidens. Az extráktól semmi bajod nem lesz, nem okoz gondot, és nem utal semmi szervi bajra. A sav valóban ingerelheti a bolygóideget, el kellene menni egy gasztroenterológushoz, hogy a reflux kezelve legyen, és egy pszichiáterhez is. Utóbbi lenne a fontosabb.
2016. aug. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Hidd el nagyon sokat segített mert már annyira elegem van az egészből:( mindenképp megfogadom mindkét javaslatodat!
2016. aug. 22. 02:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!