Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hova érdemes menni cukorbetegs...

Hova érdemes menni cukorbetegség gyanújával?

Figyelt kérdés

Heti 1-2x előjön az, hogy szédülök, remegek, ideges vagyok, és ez csak étkezés után javul meg. Emellett lassan 1 hónapja zsibbad a nagylábujjam. Arra gyanakszom, hogy a cukrommal lehet baj (anyai és apai ágon is vannak cukorbeteg rokonaim, ülőmunkát végzek, el vagyok hízva, tehát jogos a gyanakvás).

Ilyenkor rögtön szakorvoshoz kell fordulni, vagy elsőkörben elég a háziorvost meglátogatni? Milyen vizsgálatokat fognak végezni? Hogyan érdemes menni (étkezzek normálisan előtte vagy éhgyomorral)?


19F


2016. aug. 22. 09:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Háziorvosnak mondd el a gyanúdat,ő meg majd mondja a továbbiakat,de valószínűleg ott helyben is megméri a cukrodat.

Ha a családodban több cukorbeteg is van,ők is megmérhetik neked,érdemes több mérést csinálni,különböző napszakokban,valamint étkezések előtt,majd utána 1-1,5 órával.

Jó egészséget Neked!

2016. aug. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy van ahogy első írja.

Amúgy az àltalános tünetek nem azok amiket te írtál, hanem: sok ivás, sok pisilés, hirtelen fogyás, fáradtság, folytonos szájszárasság, acetonszagú lehellet és vizelet, làtás rosszabbodás.

Plusz azt írtad hogy evés után rendbejössz. Pedig pont akkor emelkedik a vércukorszint. Szerintem neked nem ezzel lesz gond.

19/L, cukorbeteg

2016. aug. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Patikaban is megmerik a vercukrodat, de legjobb, ha a korzeti orvosnal kezdesz!
2016. aug. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!