Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes tömegnövelésnél is...

Szintiszoli123 kérdése:

Érdemes tömegnövelésnél is megtartani az inzulinrezisztencia étrendek által javasolt CH elosztási arányokat?

Figyelt kérdés

Így néz ki egy 160 gramm CH-t tartalmazó, cukorbetegeknek kitalált étrend 5 étkezésre:


Reggeli: 30 gramm - 19%

Tízórai: 20 gramm - 13%

Ebéd: 50 gramm - 31%

Uzsonna: 20 gramm - 13%

Vacsora + utóvacsora: 40 gramm - 25%


Ez elvileg a az inzulinérzékenység napi ingadozásának figyelembevételével van kialakítva.

Ha én 280 gramm CH-t akarok bevinni és vacsora előtt edzek, akkor úgy teszek a legjobbat magamnak, ha a 265 grammot ugyanilyen arányban osztom el? Vagy a mennyiség növekedésével az arányok is módosulnak?


Így nézne ki:

R: 53 g

10: 35 g

E: 88 g

U: 35 g

edzés

V: 70 g



2015. jan. 13. 21:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy a mennyiség növekedésével a HELYES arányok is módosulnak?
2015. jan. 13. 21:16
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az inzulinérzékenység nem lesz kérdés ha valaki rendszeres súlyzós edzest végez mert ésszerű kalóriaplusz esetén az összes szénhidrátot glikogénbe beépíti. van aki este szeret ch-t enni valaki reggel valaki meg egyenletesen. Nem kell ilyenekkel babrálni. Azzal tennéd a legjobbat magadnak ha az edzésen gondolkodnál ennyit.
2015. jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A kérdést 2 dolog indokolja:

1) apám 2-es típusú cukorbeteg. 45 évesen alakult ki nála. Soha nem volt elhízva, de nem is sportolt rendszeresen, viszont stresszelt mint állat.

2) A reggeli éhgyomri és az étkezések után 2-2,5 órával mért vércukorértékem szuper: 4,5-4,8. Csakhogy reggeli (amiben most 60 gramm a Ch, de volt már 85 is; komplex CH és mellette a GI-t lassító zsír mennyisége is jelentős arányaiban nézve) után 1 órával a 4,8 lemegy 3,5-re, ami nem jó. Félek, elcseszek valamit.


33 éves vagyok, 64 kg.

2015. jan. 13. 21:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azon a véleményen vagyok hogy nem az fogja eldönteni hogy cukorbeteg leszel e hogy milyen százalékban osztod el az étkezések kozott a szénhidrátot.

Főleg hogy az alapétrendet azoknak találták ki akik nem végeznek edzést.

Ha nagyon félsz akkor azt kipróbálhatod amit a carb back-loading étrend ajánl hogy 5 óra körül edzel és csak edzés után eszel szénhidrátot.

Alapvetoen nincs szignifikáns hatása az étkezések idozitesenek de ha csak igy tiszta a lelkiismereted akkor csinald így

2015. jan. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kösz marcii!
2015. jan. 14. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!