Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek cukorbeteg leszek?...

Szerintetek cukorbeteg leszek? Vagy ez már kezdődőleg az, vagy köze sincs hozzá?

Figyelt kérdés

Apai ágon dédszülőkig visszamenőleg mindenki cukorbeteg(apa,mama,dédmama,dédpapa)…Elmentem (teljesen más miatt)vérvételre ahol is a normál értéknél egy picit magasabb lett a cukrom,ezután elkezdtük itthon is méregetni 1* volt magasabb ,de akkor se egetrengetően.De azért (jobb a békesség alapon)elmentünk terheléses cukor vizsgálatra,ahol nagyon jó értéket kaptam,teljesen a normál szinten belül,ezért azóta itthon se mérem;ez volt télen…Azóta 1*-2*mértük nem volt magas akkor se..Az utóbbi időben nem mértünk ,viszont van egy-két tünetem az utóbbi hetekben:-sokat pisilek

-van hogy néha ivás után szinte egyből szomjas vagyok

-nem bírok sok cukrot enni pl.2 csík csoki után hányingerem lesz, nem tudok megenni egy kis csomag pez cukrot mert rosszul leszek; és régen sokkal több édességet bírtam megenni

-híztam 1-2kilót ,elkezdtem a hasamra egy kicsit hízni

-sokat vagyok éhes

-kiszökött száradni,cserepesedni a szám

Viszont ugye akárhányszor mértük szinte mindig normál, jó értéket kaptam..

15 éves vagyok ,szerintetek cukorbeteg leszek,vagy már az kezdek lenni vagy sem, ha az leszek egyből inzulinra tesznek a korom miatt?

Köszi előre is!!



2016. aug. 24. 08:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A cukrod mindig jó volt, szerintem nem kell aggódni. Próbálj meg minden nap inni 1,5-2 liter vizet és szedj vitaminokat, mert emiatt is lehet cserepes a szád.


Emellett próbálj rendesen enni. Egyébként az ember ízlése időszakonként változik. Évszak is befolyásolja ezt, de lehet olyan periódusban vagy, amikor nem kívánod a csokit. Én is még talán tavaly gond nélkül megettem egy tábla csokit, de szerintem a tavalyi utolsó csokim óta egyáltalán nem ettem. Inkább sütit.

2016. aug. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Amiket írsz, azoknak a 90%-a a cukorbetegés tünete. Kivéve, hogy nem bírsz édességet enni :), Sajnos az öröklött dolgok eléggé megragadnak, de azt mondom, hogy az, amit leírsz, még kezelhető. Vegyél egy vércukor mérőt, néha mérd az értéket reggel éhgyomorra természetesen, ha nem vészes, akkor nincs gáz...


Több ismerősöm is cukorbeteg. Egyikőjüknek standard >10 a cukra. Elment Gyuribácsihoz, aki adott neki teát, hetekig itta és manapság 6-7 a cukra, oké, hogy még nem az igazi, de azért sokkal jobb érték, mint a 13-15...


Gyuribácsi a füvesember, ld.: [link]

2016. aug. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ezt a teát majd lehet kifogom próbálni!!

(Ezt elfelejtettem odaírni,hogy lány vagyok,ha ez valamit számít)

2016. aug. 24. 09:48
 4/14 anonim ***** válasza:
Inzulinterhelésre menj el! Mert a glükózterhelés nem mutatja a inzulinrezisztenciát, viszont a tünetek hasonlóak a cukorhoz. A cukor előszobájának is hívják.
2016. aug. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

figyi, ha nem vagy dagi, és OK a cukrod és a cukorterhelésed, akkor nagy baj nem lehet. inzulinterhelés felesleges, ha normál testalkatod van.

mérd meg a cukrod havonta egyszer, sportolj, és ne igyál cukros üdítőket. akkor nem leszel cukros valószínűleg.

2016. aug. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

45kg vagyok (158cm-hez) és IR-es vagyok, a cukrom tökéletes, nem tudok hízni... Sovány emberek is cukrosak/IR-esek, nem kötelező hozzá kövérnek lenni, annyi hogy normál testalkattal több pontos terhelés kell. A cukor előszobája az IR, sokan nem figyelnek erre és már csak a 2-es diabéteszt veszik észre, amit nehezebb kezelni. A hajlam miatt pedig főleg meg kell nézetni. Anyagcserezavarra hajlamos vagy.

Jelez valamit ha rosszul van cukros dolgok után.


Egyébként nem tesznek egyből inzulinra, sokszor csak diéta és sport az előírás, utána jönnek a gyógyszerek és ha az nem segít akkor jön a lövéses.

2016. aug. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Teljesen normális testalkatom van(még szokták is mondani ismerősök,hogy modell alkatom van)

Heti 2* járok edzésre+majd jön a heti 5tesi jövő héttől.

Próbálom kerülni a cukros üdítőket ezért csak zerot/vizet iszok,meg mindenen nézem,hogy hány gramm cukor van benne

2016. aug. 26. 16:17
 8/14 anonim ***** válasza:
6-os egyàltalàn nem igaz hogy nem tesznek egyből inzulinra. A 2-esnél próbálják meg az egészséges életmód + gyógyszert, az 1-nél rögtön inzulin.
2016. aug. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha 1-es lenne már látszana a cukoreredményén, magas vagy nagyon magas lenne folyton. A kérdezőnek még épphogy túlment egyszer, azóta pedig nem mért magas cukrot. Viszont az inzulint nem tudja mérni.
2016. aug. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha cukros lenne, az màr kiderült volna a mérésekkor...

A "tünetek" közül pedig csak a szájszárasság az egyetlen igazi, a többi egyàltalán nem a cukorbetegség tünete.

2016. aug. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!