Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mandula gyulladása?

Mandula gyulladása?

Figyelt kérdés
Mostanában 3 hetente , megfájdul a torkom , nem olyan vészesen csak kicsit kapar , vagy mintha valami góc lenne ott, ez kb 4 alkalom , most nyáron, de eddigis egy évben 2-3x voltam ilyen torokfájós . Háziorvos hol antibiotikumot , hol gyulladás csökkentőt írt ki, de a mandulámra sosem mondott semmit . Mindig azt mondta valami vírus vagy garat gyulladás. Általában ha hideget ittam akkor jött ki , levertséggel , kisebb torokfájással stb de el is múlik utána . Tavaly műtöttek orrsövénnyel de ottsem mondták hogy baj lenne vele. Csak 1 idő után megint kijön , ma megyek fül orr gégészetre , tapasztalatok érdekelnének erről a mandula témáról , hogy ajánlott kivetetni kinek mi hogy miért volt:)

2016. szept. 1. 09:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nekem is állandóan hasonló gondok vannak a torkommal.Megvannak nekem is a manduláim,2-3 havonta megyek gégészetre a torkom miatt.Nekem sem mondták hogy ki kellene venni a manduláim.A torokfájás,kaparás nálam is mindig jelen van és mindig piros a garatom.Rendszeresen öblögetem sós vízzel,kamillával + a gyógyszerek,mégsincs javulás.A gégészeten idült garatgyulladást emlegetnek mindig.Hány éves vagy?

Majd írd meg mit mondtak a gégészeten.Mutass képet a torkodról.Ha érdekel én is mutatok képeket.

2016. szept. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Kedden kell menni gégészetre , tegnap nem volt rendelés :/ Hát a háziorvos megnézte tegnap de ő is csaak annyit mondott hogy gyulladt a garat . Rendben megpróbálom lefényképezni valahogy :D Én is sós vizzel gargalizálok meg dorothricin ha megfajdul. Sajnos kiabálni se lehet meg hideget inni se semmi mert egybol bedurran ..érdekelne neked hogy néz ki a mandulád:)
2016. szept. 2. 07:47
 3/18 anonim ***** válasza:

Hát ilyenek a manduláim,próbáltam közeli képeket csinálni.De nekem nem annyira a manduláimmal van baj,inkább a torkommal.Hideget én sem ihatok,rögtön begyullad az egész garatom.A jobb oldali mandulám nagyobb,az szokott begyulladni.Én is megnézném a tiedet.

[link]

[link]

[link]

2016. szept. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi a képet . Ma megpróbálok én is csinálni , nem oylan egyszerű :D
2016. szept. 2. 13:31
 5/18 anonim ***** válasza:

Kedves G.Zsuzsanna!

Ha torok,mandula témában van kérdésed,ide írj!Ha tudok szívesen válaszolok.Nincs facebook-om,az MSN-t meg már rég töröltem.Szia.

2016. szept. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ha ritkán gyullad be a mandulád nem kell kivetetni.Nekem is ez van,mandulagyulladás nincs csak a torkom gyullad be állandóan.A gégészeten majd megmondják mi legyen.Alaposan meg fogják vizsgálni a torkod,gégéd,manduláid.Azért próbálj képeket csinálni,megnézném neked milyen a garatod.

Nyelved nem szokott fehér,lepedékes lenni,főleg hátul a nyelvgyöknél?Nekem mindig reggel hófehér a nyelvem.A nyelvcsapod is duzzadt neked is,mikor fáj a torkod?

2016. szept. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Átalában lepedékes a nyelvem , és igen megvan duzzadva a nyelv csap . Holnap próbálok képet csinálni róla csak ez a telefon elég homályos , meg nekem nehéz ugy kinyitni hogy kozbe jo kepet csinaljak nem vagyok vmi ugyes :D ÉS a háziorvos am mondta hogy a mandulám ritkán van begyulladva , azt mondta anyagolja ma hideg italokat na meg a dohányzást.. mert nekem utána jön elő általaban
2016. szept. 2. 21:27
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha a manduláid ritkán gyulladnak be felesleges lenne kivetetni.A dohányzás valóban nem tesz jót a toroknak.Akinek érzékeny a torka kénytelen kerülni a hideg,szénsavas,erős,csípős ételeket,italokat.De majd a gégészeten elmondják.Szerintem neked is idült torokgyulladásod van mint nekem,ami egy régebbi elhanyagolt torokgyulladásból maradhatott vissza.A fehér,lepedékes nyelv lehet attól is ha kevés vizet iszol.A nagy nyelvcsapot meg lehet műteni vagy eltávolítani ha gondot okoz.Nekem mindig is nagy volt,de egyenlőre nem zavar.
2016. szept. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Engem se zavar a nyelvcsap. Folyadékot iszok eleget , cska mostanaba sokszor megfajdult a torkom mellé , levertséggel semmi erő járt , most isbeteg vagyok :/ Ma megyek orvoshoz fül orr gégész pedig péntekre adott időpontot . Mindig garat gyulladást mondtak :/
2016. szept. 5. 08:22
 10/18 A kérdező kommentje:
Na voltam dokinál , sajnos műteni kell állandóan begyulladt... Jövőhéten kapok időpontot műtétre , fosok eléggé de talán így lesz a lejobb mert ez már csak szenvedés...
2016. szept. 5. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!