Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan, akinek idült...

Van itt olyan, akinek idült torok-mandula gyulladása volt, de nem a mandula okozta és megtalálták a gócot? Mi volt az ok? Orvos is írjon, kérem!

Figyelt kérdés
2016. máj. 21. 20:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Igen,nekem évek óta van idült torokgyulladásom.A manduláim megvannak,de nem a mandulák okozzák.Mandulagyulladásom szinte soha sincs,csak a torkom vörös állandóan,gyakran begyullad,fáj is,pedig soha nem iszom hideget,kerülöm a csípős ételeket.Rengetegszer voltam már gégészeten a torkom miatt,több orvosnál.Jó párszor tükrözték a gégém,garatom.Írtak fel gyógyszert,szépen rendbejött,aztán két hét múlva kezdődik minden előlröl.Refluxot is emlegettek,de kiderült az nincs,gyomortükrözésen is voltam már,most a fogaimat akarom megnézetni. Te hány éves vagy és mennyi ideje van idült geratgyulladásod? Mutass képeket a torkodról,szeretném látni neked milyen és én is mutatok képeket.
2016. máj. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Na,ez engem is érdekelne!Hosszabb idő óta tartó krónikus garatgyulladásom van.A manduláimat egy éve kivetettem,rendszeresen járok a Fül-Orr-Gégészetre.Szinte állandóan torokgyulladásom,gégehurutom,hangszálgyulladásom van.Most is járok torokecsetelésre,de nem javul.A mostani leletem: vérbő garat,kissé megemelkedett nyelvgyök,duzzadt uvula,ép gégeviszonyok,jól mozgó gége.De a torkom nyeléskor mindig érzékeny,a nyelvem hófehér,hátul lepedékes.Ha valaki tudja az okát és hogy lehetne a torkom véglegesen rendbetenni,kerem ide írjon.Előre is köszönöm! 36/N
2016. máj. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

30 éves férfi vagyok.Nem fáj a torkom,hanem csak érzékeny,már legalább 2 éve,ezért nem foglalkoztam vele.8.-os korom óta aknés az arcom,hátam.Kis időre letisztul,de aztán újból fellángol,sokkal több az aknés nap,mint a nélküli,tehát ez megy 16 éve.Kb 2 éve elkezdett hullani a hajam,akkor anyám bekente szőlőmag olajjal a fejemet,hogy hátha megállítja a hajhullást.A hajhullással egy időben a nyaki nyirokcsomóim megnagyobbodtak,a hajhullásom rendkívüli módon felgyorsult,s anyám mikor kente a fejemet mondta,hogy csupa sebes a fejbőröm.Ezekkel a tünetekkel egy időben nagy fáradságot éreztem.Mivel a hajhullás és a nyirokcsomó duzzanat eléggé ijesztő volt,orvoshoz mentem,ő meg elküldött endokrinológiára,meg a gyulladt garat-mandula gyulladás miatt fül-orr-gégészhez.A pajzsmirigyemmel semmi gond,a mandulám is rendben a fül-orr-gégészeten tenyésztést csináltak,de negatív lett,tehát nem a mandula csinálja a gyulladást,hanem valami más,csak a garat-mandulánál jött ki. Így aztán elkezdődött a gócvizsgálat a gyulladásra.Voltam nagy belgyógyászati kivizsgáláson,ortopédián,mert van gerincferdülésem,s arra gondoltam,hogy a csigolya is csinálhatja a gyulladást,persze voltam nagyobb vérvételen minden negatív lett,kivéve a vasam ami a béka segge alatt volt,kaptam rá tablettát,rendeződött.Továbbá voltam:nyaki ultrahangon,hasi ultrahangon,reumatológián,bőrgyógyászaton bőrallergia teszten,másik bőrgyógyászaton a sebes fejbőr,ake,-és hajhullás miatt,vettek aknéra baktériumkenetet ami negatív lett,mellkas röntgenen,légzésfunkción a tüdőgondozóban,meg csináltak valami gyomor-bél vizsgálatot,valami folyadékot kellett inni.Saját pénzemen csináltattam még hőtérképes vizsgálatot teljes alakosat 14 000-ért.ez kidobott pénz volt.Eddig mindenem negatív,a gócot nem találják.Interneten olvastam,hogy van olyan foggyökértályog,ami nem okoz panaszt,de gyulladást okozhat,ezért most megyek még a fogászati röntgenre-és orvoshoz,habár még semmilyen beavatkozást nem végeztek,mert épek a fogaim,panaszom nincs,de elmegyek egy panoráma röntgennel oda is.Aztán vissza megyek egy arcüreg röntgennel a fül-orr-gégészetre,mert a neten olvastam,hogy az arcüregben lehet olyan ciszta,ami panaszt nem okoz,de gyulladásos gócot okozhat.Aztán megyek még gasztroenterológushoz,bár ha ezt a hasi-és bél vizsgálatot megcsinálták,lehet,oda nem kéne,de kértem és kaptam beutalót,ha felesleges,úgy is elküld. Vettem Dr Immun 25 gyógynövény sampont,na ez lényegesen lecsökkentette a hajhullásomat,de sajnos a kopaszodás egyértelműen folytatódik,igaz nem tartom be a samponhoz tartozó utasítást,mert lusta vagyok.Van hozzá balzsam is és csepp is,tehát ez 3 komponensből álló termék,-de csak a sampont használom-lehet,ha használnám a balzsamot és a cseppet,megállna a hajhullásom.

Olvastam még a neten,hogy ezeket a gyulladásos tüneteket sokszor kullancs okozza és az orvosok nem ismerik fel,vérvételkor nem egyértelmű a kullancsfertőzés megállapítása mert óriási szakértelmet igényel,meg a vírus és a baktérium állandóan változtatja az alakját a vérben.Azt olvastam,hogy az Istenhegyi klinikán jó eredménnyel ismerik fel.Ha ingyenes,azaz TB-re csináltatjuk a kullancsvérvételt fals eredményeket csinálnak.Nagyon drága,31 ezer egy ilyen vérvizsgálat magán úton,ráadásul ismételni is kell.De ha nem találják a gócot,meg kell csináltatnom ezt is,mert a kullancs fertőzés akár 10 évig is lappanghat,vakságot,bénulást,stb. okozhat egyszer csak egyik napról a másikra!! Félelmetes!!! Itt a link,olvassátok,mazsolázzátok figyelmesen!!Ha van ötletetek,vagy megtudtok valamit,kérlek,írjatok!! Írok én is!! Jó egészséget!

[link]

2016. máj. 23. 18:17
 4/28 A kérdező kommentje:
Képeket megpróbálok készíteni és elküldeni.
2016. máj. 23. 18:20
 5/28 A kérdező kommentje:
És még azért is félelmetes ez a nem múló gyulladásos góc,mert ráktól kezdve,mindenféle immunbetegség előjele lehet,sajnos ilyen és csak ilyen komoly betegség előjele lehet!!!
2016. máj. 23. 18:28
 6/28 anonim ***** válasza:

Látom voltál már jó néhány vizsgálaton.Ha jók az eredmények és mégis gond van a torkoddal,a gégészeten kellene folytatni a vizsgálatokat.Gégetükrözést,garattükrözést csináltak már neked?És mit mondtak?Az SZTK-ba voltál vagy magánrendelésen?Nekem egyik orvos azt mondta,egy elhanyagolt,elhúzódó torokgyulladásból maradhatott vissza az idült garatgyulladás.Lehet nálad is az az ok.Én i voltam többféle vizsgálaton,vér,vizelet stb.Jók az eredmények.Vettek garatváladékot,többször is,az is rendben van.Tegnap megnézettem a fogaimat,lesz néhány tömés és a koronák,pótlások alatti fogakat is még meg kell nézni.Ő is mondta,hogy túl piros a torkom és duzzadt a jobb oldali mandulám.Azt ajánlotta,nézessem meg a torkom magánorvosnál és gargalizáljak langyos kamillateával,hát ezt ki fogom próbálni.Kinéztem egy gégész doktornőt,rövidesen kérek időpontot.Ha érdekelne:

[link]

Egyébként az én torkom sem fáj,nekem is csak érzékeny és állandóan piros.Nem csak ketten-hárman kinlódunk a torkunkkal,az ismerőseim közül szinte mindenkinél jelen van az idült torokgyulladást.Teszek fel képet,kb. egy hónapja csináltam,de most is olyan a torkom mint a képen.Este alaposan megnézegettem a tükörbe,élőben pirosabb,a hátsó garatfalon sárgás kis hólyagok,dudorok vannak és a jobb mandulám valóban duzzadtabb.

[link]

Tudok még feltenni régebbi képeket,ha érdekel és én is megnézném a torkod.

2016. máj. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Szia!

SZTK-ban voltam eddig még.Gége,garat tükrözést még nem csináltak,baktérium kenetet vettek tenyésztésre,ami negatív lett.Azt mondták a fül-orr-gégészeten,hogy teendő nincs,nem a mandula okozza a gyulladást.De jó hogy írtál,mert akkor tovább fogom ezt a vonalat forszírozni!!!

Köszönöm a fényképet,majd én is küldök,(kábelemet vidéken hagytam,érte kell még menni).

Köszönöm,hogy küldted a magánorvos címét,kíváncsian várom hogy mit fog neked mondani. Kérlek szépen írd meg a további fejleményeket!! Én is megírom,amikor rám kerül a sor,mert vannak időpontjaim,amiket sajnos ki kell várni!!! Ez a góckutatás nekem már 2014 óta tart.Sajnos nagyon sokára adnak időpontokat,és még az is nehezíti nekem,hogy debreceni vagyok,de B.pesten dolgozom és 9 naponként megyek haza 3 napra.

Köszönök mindent! Írjatok továbbra is!! Én is írok ha voltam megint valahol,vagy ha van újabb fejlemény!!!

Jó egészséget mindenkinek!!! Gyógyuljatok!!!!!

2016. máj. 25. 11:58
 8/28 anonim ***** válasza:

Szia! Csodálkozom,hogy nem csináltak neked teljes gégészeti vizsgálatot.Nekem mindig mindent megnéztek a torkomba,az SZTK-ba is.A garat,gége tükrözés alapvizsgálat.Ha a torokkal van gond,az nem csak a mandula miatt lehet.Nekem sincs baj a manduláimmal,mégis állandó gatatgyulladásom van és volt már a hangszálaimmal is gond.Hurutosak voltak,vitamint kaptam rá,3 hónap mulva mentem kontrollra,megint megtükrözték,de rendbe volt.Én szeretném kivetetni a manduláimat,de azt mondják nem indokolt,hát mit csinálhatok.Bejelentkeztem a doktornőhöz általános vizsgálatra,kedden kell mennem,éhgyomorra,gondolom a garatreflex miatt.Remélem fog mondani végre valami megoldást,nem csak jól megöklendeztet...mert nem nagyon bírom ha a torkomban kotorásznak.Készülj rá,nem lesz kellemes,ha kényes,csikis a torkod.Találtam néhány régebbi képet,tanulmányozd.Gondolom a te torkod is hasonló.

[link]

[link]

[link]

[link]

Ha voltam a doktornőnél,megírom mit intéztem.

Gyógyulást kívánok neked!

2016. máj. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Amíg meg nem írtad,nem is tudtam,hogy mi tartozik a teljes gégészeti vizsgálathoz,most kérni fogom!!!!Hála Neked!!!Köszönöm!!!!

Írni fogok és várom a fejleményeidet!!!

Jó egészséget!!!!

2016. máj. 25. 15:27
 10/28 anonim ***** válasza:
Igen,kérd mindenképpen,hogy csináljanak tükrözést.Fontos,hogy nézzenek a garatívek mögé és a gégébe is.Ki lehet bírni,de nem kellemes.Nálunk nincs állandó orvos,mindig más orvos jön valamelyik kórházból és mindenkinek tükrözik is a torkát aki odamegy.Nő orvoshoz menjél,ügyesebbek!A fiatal türelmesebb,az idősebb balhézott velem az öklendezés miatt.Tapasztalatból tudom.Jó egészséget,kedden megírom mi volt.
2016. máj. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!