Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mandula tályoggal orvoshoz?

Mandula tályoggal orvoshoz?

Figyelt kérdés

Kb 1,5 hete duzzadt meg a nyirokcsomóm a nyakamon. Elmentem vele orvoshoz, vettek vért, megállapitotta h vírusos fertőzésem van így írt fel antibiotikumot meg telvirant ami vírusölő. De! pár napja a másik oldalt is megduzzadt a nyakamon és nyelésnél is fáj és ma vettem észre, hogy a mandulám tályogos lett. Még az antibiotikumból van, azt kedden szedem el teljesen meg a másikat is. Most nagyon félek hogy mi lesz :( Hétfőn menjek el fül orr gégészhez vagy várjam meg mig elszedem a gyógyszert hátha?

van valakinek ilyen tapasztalata?


Egyébként ilyen a torkom (nem az enyém de ilyen)

[link]



2016. szept. 3. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:

A képen nem tályog látható, hanem tüszös mandulagyulladás. AAkkor is megduzzad a mandula és megduzzadhatnak a nyaki nyirokcsomók is, fájhat a nyelés, jellemző a láz. Ha a fehér lepedék a mandula nagy részét, vagy gyakran az egészet akkor a legvalószínűbb a valóban vírus okozta mononucleosis (csókbetegség). Elhúzodó gyógyulás, máj megnagyobbodás is kísérheti, de n "jóindulatú", mindenki meggyógyul :)

Nem írtad van-e lázad - tályognál szokott lenni. A tályog nem a mandulában szokott leni, hanem "mellette", gyakran egyoldali, magas láz, "gombócos" hang, nyelés nehézség stb.

[link]

Mindenképp menj vissza a fül-orr-gégészetre, mert így kép alapján nem igazán lehet felismerni, meg kell tapogatni, ha gyanús punkciot végezni, ha valóban tályog megnyitni.

2016. szept. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Aha értem. :) Hát lázam az nincs, amióta megduzzadt csak hőemelkedésem van de az se le se fel azóta.


Annyi kérdésem lenne még ha megyek a gégészetre a vérképemet vigyem magammal megmutatni vagy nem szükséges?

2016. szept. 3. 19:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vidd magaddal a leletet.Valószínű tüszős mandulagyulladásod van.Arra meg antibiotikum kell.A te torkod kellene látni!Gyakran gyulladnak be a manduláid?Hány éves vagy?Lehet,érdemes volna kivetetni.
2016. szept. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem gyakori szerencsére legutóbb vagy 2 éve volt de az se volt ilyen "súlyos". Én 20 éves vagyok.
2016. szept. 4. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!