Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek a terhelésre magasabb...

Akinek a terhelésre magasabb az inzulinja (inzulinrezisztencia), akkor normális cukor, liszt mentes étkezéseknél alacsonyabb lehet az érték?

Figyelt kérdés

Remélem értitek, tehát ha a vérvételes terhelésre kissé magasabb lett az érték, IR gyanús lettem sajnos

akkor ha napközben kerülöm a cukros, fehérlisztes ételeket, tehát figyelem a glikémiás indexű termékeket is, akkor a napközbeni étkezéseknél alacsonyabb szinten tudom tartani az inzulinomat?


cukrot is mérem itthon, többnyire 5 körül van.



2016. szept. 20. 09:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos az IR-nél a cukor és a fehérliszt száműzés nem elég. Az IR-ben a szénhidrátokra kell figyelni (mindenben van kb) és hogy miből mennyit lehet az adott étkezésnél milyen formában! Van aki betartja és még így is nehezen mozdul el jó irányba a dolog és gyógyszer kell. Plusz kötelező a heti 3*40perc mozgás legalább!

Tehát pl a 160gr szénhidrátot amit naponta lehet megenni el kell osztani 5 étkezésre, gr-okban van megadva (neten pontos infót találsz) hogy az adott étkezésnél hány gr lassú és hány gr gyors felszívódású lehet.

2016. szept. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom. De én arra lettem volna kiváncsi, hogy ha terhelést nem a cukros itallal végetnénk, hanem cukor és fehérliszt mentes reggelivel, akkor arra is ugyanolyan eredményt hozna -e ki
2016. szept. 20. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!