Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Újra és újra visszatérő...

Újra és újra visszatérő gyulladás. Mitől?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A problémám még tavaly júliusban jelentkezett, amikor a jobb hónom alatt egy csomó alakult ki, amely feszült és gennyedzett. Akkor elmentem a sebészetre, ide-oda küldözgettek, de érdemi kezelés nem sok történt. Raktak rá kötést és vártak... Decemberben nagy nehezen kitisztították, fél évig nem is volt gondom vele. Júliusban viszont ismét előjött, megint sebészet, most nem tárták fel, ismét kötést kaptam és antibiotikumot, és hazaküldtek. Szerencsére rendbe jöttem, de már megint előjött, és kezd már nagyon elegem lenni belőle... Unom már ezeket a kötelező köröket, mert érdemi beavatkozás nem történik, hiába kérem az orvost. Persze, ő tudja jobban, ő a szakember, de nekem kellemetlen ez az egész... Feszül, kellemetlen és félek, hogy valami komolyabb gond jele, de senki sem tesz semmit :( Pénzem magánorvosra sajnos nincs, úgyhogy itt szeretném megkérdezni, volt-e már valakinek hasonló gondja ilyesmivel, és mi használt ellene? Ha nagyon kell, elmegyek a sebészetre ismét, de a munkahelyem így is sokat hiányoztam az előző miatt, ezt nem játszhatom el szinte minden hónapban. Első diagnózis szerint ez szőrtüszőgyulladás lehetett, de már ebben is kételkedem. Tippeket-tanácsokat előre is köszönöm! :)

2016. szept. 30. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Aki hajlamos rá,annak a hónaljában (de máshol is) lévő faggyú-,verejtékmirigyek újra és újra elzáródnak és begyulladnak. Ilyenkor nem lehet sok mindent tenni,mint a gyulladást "lehúzni" és miután ez elmúlt,az adott mirigyet tokkal együtt eltávolítani. De mivel ebből rengeteg van a hónaljban, végleges eredményt nem lehet elérni,mert nem lehet mindegyiket "kioperálni". Arra figyelj nagyon oda,hogy az eltömődésük lehetőségét csökkentsd. Neked például nem való "kenős" dezodor,de a fújósokkal is óvatosan kell bánni,nem használ itt krémet, viszont alaposan tartsd tisztán,akár naponta többször is. Ha pedig begyullad egy,akkor el kell hogy menj ismét orvoshoz.
2016. szept. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat :) Oké, leállok a dezodorokkal, vagy legalábbis igyekszem odafigyelni a használatukkor.
2016. szept. 30. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!