Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi lehet az oka a visszatérő...

Mi lehet az oka a visszatérő mandulagyulladás vagy torokgyulladásomnak?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok, évi egyszer szoktam max lebetegedni, nagyon jó egészségnek örvendek általában. Idén érettségi miatt ugye jött a szünet, és azonnal begyulladt a mandulám. Antibiotikumos kezelés lett belőle mert nem akart magától javulni egy hét után se. Utána felgyógyultam, de fáradtnak éreztem magam folyamatosan és gyengének. Ez így ment kb másfél-két hétig majd annyira fáradt voltam hogy elmentem aludni délben. Nem tudtam aludni 39,6°-os lázam lett és 130-as pulzusom. Jött az orvos megint felírt antibiotikumot (augmentin duo) már másnapra sokkal jobban voltam (itt is a mandulám volt a ludas). Most megint eltelt másfél-két hét és megint szarakodik a torkom. Olyasmit érzek mint amikor az ember orrcseppet nyom az orrába elalszik és végigmarja a torka tetejét, csak erősebben nyeléskor. Ha WC-re megyek (nagy dolog) akkor is kellemetlenül érzem magam, a hasam fájdogál ilyesmik. (Orrcseppet nem használok fél éve, a lebetegedésekig rendszeresen mozogtam, és igyekszek egészségesen étkezni) Mindenki a mandulám kivételével riogat. Én ennek nem nagyon tudok hinni. 18 évig sose volt semmi baja a mandulámnak most meg gondol egyet és elromlik? Ráadásul pont most mikor már nem iszok egy éve cukros szarokat, sosem voltam allergiás semmire, és jó fizikai kondícióm van?! Én szerintem valami más lehet az oka. Elképzelhető hogy a barátnőm ragasztja rám folyamatosan? Vagy újra kéne cukros teát meg ilyesmiket innom? Egy dolog van még. Kb fél évig rendszeresen darabos volt a székletem. Nem tudtam miért. Most szednem kellett a gyógyszer mellé Normaflore-t és sokat javult ez is. De a betegség meg csak jön...

2013. jún. 16. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha elfogadsz tőlem egy mezei jó tanácsot: napi többször hideg sós vizes gargalizálás (sok sóval), alaposan öblögesd végig a torkod és a szájüreged amikor csak teheted. Nagyon pocsék tudom, de nekem több antibiotikum kúra után csak ez segített. Nem is vették ki a mandulám végül. Pár nap után érzed a hatását! Ez lefertőtleníti, azóta ha kicsit is kezd fájni a torkom ezt csinálom. Vagy 3 éve nem vettem be torok/mandulafájásra semmit :) Jobbulást!
2013. jún. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindenképpen megpróbálom! Köszönöm szépen a tanácsod. Remélem segíteni fog.
2013. jún. 16. 12:00
 3/3 anonim válasza:
ha már felhoztad a barátnődet. nekem volt egy ismerősöm, aki ún csóklázzal szenvedett hetekig, talán pár hónapig is. érdemes ezt a megközelítést sem szemelől téveszteni!
2013. júl. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!