Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megallhat hirtelen a szivem?...

Megallhat hirtelen a szivem? Rettegek ettol.

Figyelt kérdés

32eves ferfi vagyok. Voltam szivultrahangon, 24oras ekg-n, terheleses ekg-n, vervetelen.


Sehol semmi komolyat nem talaltak, az extrakat kimutatta a 24oras ekg, a terheleses ekg-et jol birtam, nehezen allt vissza a pulzusom a normalis ertekre, de megijedtem, mert gyorsan vert a szivem (akkor legalabb okkal, de a felelmeimet elohozta) magneziumhianyos voltam, de elkezdtem szedni a magneziumot.


A tuneteim amivel orvoshoz fordultam a kovetkezo:

Extra szivutesek, hirtelen felgyorsul neha napjan a szivem 140-150/per percre (nyugtato hatasara vissza all a normal ertekre), remeges, legszomj. Neha 1-2x erdekesen vert a szivem, ilyenkor szivtam be a levegot es mintha legures terben lettem volna. Nagyon megvoltam ilyedve es most is. Nem igazan nyugtattak meg, kaptam nyugtatot, ez segiteni szokott. De nap mint nap ugy elem az eletem, hogy felek, rettegek. Tavol vagyok a csaladtol, otthon mikor a szuleimmel toltom az idot vagy a testveremmel, akkor javulni szokott az allapotom. Mostanaban eves utan tobb extraim vannak, mar enni is felek.


Megallhat hirtelen a szivem? Rettegek ettol.


Dohanyzom, nem mozgok, leszamitva a napi 10km setat, sokat stresszelek dolgokon, mostmar ezeken a tuneteken is, ugyerzem egy ordogi korbe kerultem..


Koszonom elore is a valaszokat.


2016. okt. 2. 00:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem találtak semmi rendelleneset, akkor nem, nem állhat meg csak úgy. Akkor sem, ha pánik jön rád és furán kezd verni. Nem fog megállni.


Neked pszichés problémáid vannak, nem keringési problémáid. Járkálhatsz kardiológiára napestig, de rossz helyen keresed a megoldást.


És mégis mit jelent az, hogy "nem mozgok, leszámítva a napi 10 km sétát"? Ez szó szerint a sokat mozgás definíciója.

2016. okt. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az extrák szinte minden embernél jelentkeznek és nincs káros hatása.. A 140-150-es szívverés,ha nem terhelés alatt van az ember,akkor valóban nagyon sok. Megállni nem fog a szíved tőle,de hosszútávon idő előtt kimeríti a szívet,főleg ha az átlag nyugalmi pulzus is magas.
2016. okt. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ugy akartam fogalmazni, hogy kardio edzest nem csinalok.


Az atlag pulzus az 60-80 kozott van. Csak neha minden ok nelkul elkezd szaladni a szivem, extrak jonnek, nyugtato hatasara vissza all a normalisra, az extrak azok vannak, foleg eves utan. A pajzsmirigyem is rendben van.

2016. okt. 2. 11:19
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon nem erzem jol magam ebben az orszagban ahol jelenleg elek, sok a stressz is.. Valtoztatni fogok, de erre meg varnom kell egy felevet.
2016. okt. 2. 11:21
 5/5 anonim válasza:

Szerintem ez pánik betegség.

Egyik ismerősömnek is van, el kell járnia beszélgetésekre meg gyógyszereket kap.

2017. jún. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!