Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Úgy tűnik ez aranyér, mennyi...

Pityupocse kérdése:

Úgy tűnik ez aranyér, mennyi idő a gyógyulás? Ennyi volt a laza élet?

Figyelt kérdés

Tegnap elmentem bringázni és kb 2 óra után mikor hazaértem éreztem hogy valami kellemetlen van a fenekemnél... estére már egész fura volt, és biztos voltam benne hogy gond van.

Nem dúrva a helyzet inkább csak kellemetlen, szerencsére ma nem vérzett, de mentálisan padlóra küldött.


Ülő munkát végzek, de viszonylag sűrűn felállok sétálni, viszont minden félét kajálok, mert szerencsés vagyok és jó az anyagcserém.


Nem bringázhatok többet? 2 éve napi szinten tekerek, olyan érzés mintha lecsapták volna a lábam.


Legjobb esetben, ha kenőcsöt használok, mennyi idő alatt gyógyulhat?


Innentől már bármikor előjöhet később is, függetlenül attól hogy óvatos vagyok vagy sem?



2016. okt. 8. 18:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

25 férfi vagyok amúgy.


Még egy kérdésem lenne, ha sokat sétálok, az ronthat vagy javíthat a helyzeten?

Lehet hogy ez nem egy komoly betegség, de bele fogok őrülni ha nem mozoghatok/tekerhetek többet idén.

2016. okt. 8. 18:16
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, bármikor előjöhet, de eddig is bármikor előjöhetett volna, szóval...na lényeg, ez nem jelenti azt, hogy feltétlenül elő is fog jönni. Lehet megfáztál, nehezet emeltél...1000 oka lehet. Nekem kb 2-3 évente van pár napig, olyankor kúp+kenőcs. Egyébként a kúp a hatásosabb, és nem fáj, inkább csiklandozó érzés.
2016. okt. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, és amíg van, addighogy azért óvatosabban a mozgással, főleg a bicikli nyerge nem a legjobb neki.
2016. okt. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Komolyan pár napig tart csak?


Hétfőn focizni mennék, az is felejtős?


Milyen kúpot használtál?


Ha tényleg visszahúzódna, akkor mennyit érdemes várni mielőtt ismét nyeregbe pattanok?

2016. okt. 8. 18:33
 5/11 anonim ***** válasza:
Focizni nyugodtan mehetsz.
2016. okt. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Semmiféle aranyéletnek nincs ezzel vége. Hozd rendbe a seggedet, aztán minden mehet tovább. Semmiben nem fog akadályozni, ha most kikezeled. Ha a lábadon lenne egy seb, akkor arra is vigyáznál...de ez még nem a gyász ideje.
2016. okt. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Valószínű hogy te gondolkozol pozitívan, de pont hogy elég nagy szívás.


Szinte bármilyen egyéb sérülésnél meg tudod oldani hogy óvd a sebet amíg meg nem gyógyul, a végbeledet viszont max 2 naponta használnod kell. Ezt megkönnyítendő annyit tehetsz hogy nagyon odafigyelsz mit eszel, vagy tolod a székletlazítót.

Nekem szerencsére csak egész kezdetleges, de így is észrevettem hogy azt a kevéske fájdalmat is szeretném elkerülni, és kicsit furábban kezdtem el járni.


Remélhetőleg neked lesz igazad és hamar eltűnik.

2016. okt. 9. 12:05
 8/11 anonim válasza:
javult? nálam is ez a helyzet..
2016. okt. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szóval az a helyzet, hogy elég hamar elmúlt, lehet azért mert annyira megijedtem hogy kb semmit sem csináltam egész nap, párnán ültem, és joghurtokat ettem, csak 2x voltam wcn.


Egy barátom ajánlott egy speciális krémet, amit direkt erre kevernek, nincs neve, tehát sajnos nem tudom ajánlani, a 3. nap kentem vele, és még nagyon kicsit éreztem, aztán a 4. naptól már nem, de még kentem 1 darabig.


Azóta voltam bringázni is, először csak állva, és ritkán leülve, majd egy hosszabb túrán is de minden rendben.

2016. okt. 18. 08:58
 10/11 A kérdező kommentje:

Több 100km letekertem már, és szerencsére nem jött vissza, szóval talán kissé túlreagáltam az elején.


A lényeg hogy ha valakinek előjön, akkor használjon rá valami kencét, kicsit vegyen vissza a megterhelő kajákból, hogy óvni tudja pár napig, aztán ha elmúlt, megint lesz öröm és bódottá :)

2016. dec. 3. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!