Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hallott már valaki detralex...

Hallott már valaki detralex nevezetű gyógyszerről vagy esetleg szedett már ilyet? Ki mire használta? Végbélrepedés gyógyulásának elősegítésére is használatos?

Figyelt kérdés

2016. nov. 8. 18:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

. Milyen típusú gyógyszer a Detralex filmtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?


"A Detralex filmtabletta érvédő hatású gyógyszer. Gátolja a vénák tágulását és növeli a hajszálerek ellenállását.

Az alsó végtag idült vénás elégtelenségének kezelésére ajánlott az alábbi esetekben: nehézláb érzése, feszülés, fájdalom, éjszakai lábikragörcs. Alkalmas heveny aranyeres krízis kezelésére is."

[link]

2016. nov. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha gondjaid vannak a végbeleddel, kerüld a káliumozott sót, és a krumplit! A sóba kevert kálium-klorid nem emésztődik meg a belekben, és gátolja a sebek gyógyulását. Az aranyér azért lett napjainkra népbetegség, mert ezt használjuk ételeink tartósítására ízesítésére. Krumplit pl. nem lehet már kiskertekben sem kálisó nélkül termelni. A benne lévő kálium, só formájában ürül ki a szervezetből salakanyagként.
2016. nov. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Régebben mirelites sült krumplit sokat ettem, de most leteszek róla, mert iszonyatosan zsíros és gondolom egészségtelen is. Maradok a főtt krumplinál, de azt is maximum csak hetente egyszer szoktam enni. Amúgy nekem nem aranyerem van, hanem végbélrepedésem. De tulajdonképpen ez az értágító hatás mire vonatkozik?
2016. nov. 9. 17:54
 4/16 A kérdező kommentje:
Illetve érvédő hatás, bocsánat. Miben nyilvánul ez meg?
2016. nov. 9. 17:54
 5/16 anonim ***** válasza:

Ma már minden hülyeségre rámondják, hogy érvédő! Meg már tele van a hócipő a koleszterinről szóló mesékkel is.

Ha a sóra kevésbé tudsz odafigyelni, akkor a krumplit mellőzni kell az étrendből. Nagy mennyíségű káliumot tartalmaz. Amire a szervezetnek már nincs szüksége az nem emésztődik meg, só formályában ürül ki a szervezetből. Ilyenkor a verejték felcsipi a hajlatokat, de ezt megelőzően a végbélen keresztül távozik. A többi következmény nem írom le, de a lényeg, hogy nem engedi begyógyulni a sebeket. A végbél fokozottabb tisztántartásával lehet enyhíteni a tüneteket, de a gyógyulás késleltetett.

2016. nov. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ez a mellőzni kifejezés nem úgy kell érteni, hogy minden földből ki kell taposni a krumplit, csupán annyit, hogy ne az legyen a fő táplálékforrás. Ha csippentesz egy keveset azt még a szervezet elviseli. De a hangsúl azon volna, hogy csak nyershust vegyél, és magad süsd főzd, mert a gyártott dolgok tele vannak káliumsőval.(kolbász,Szalámi)Még a pékségben sült kenyér is. Keress rá a you tuben van jó pár videó a só mérgezéséről.
2016. nov. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 11. 18:43
 8/16 anonim ***** válasza:
Visszerekre szedem.
2016. nov. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Visszérre? Az nekem is van a lábhajlatban. S használ?
2016. nov. 12. 15:41
 10/16 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Igen, használ. Nem szedem rendszeresen ( az ára miatt), de amikor már fáj, akkor sokat segít.
2016. nov. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!