Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi fáj, a szívem?

Mi fáj, a szívem?

Figyelt kérdés
...ha a mellkasomon kb szív tájékon tompa fájást érzek. Nem folyamatosan, de szinte mindennap. Ha ilyenkor erősebben megnyomom, picit jobban fáj. Persze nem nyomkodom mindig, csak próbálgattam, mit érzek, és merre keresgéljek. Úgy érzem, mintha a borda alatt, vagyis bordán belül fájna, tehát nem a mellizom. Az első fájás már vagy 2 éve történt, és van, hogy hónapokig nem érzem. Mostanában viszont nem csak hogy előjött, hanem néha erősebb szúrást érzek. Ilyenkor a lapocka környékén is érzek fájdalmat hátul. Minden nap futok 2,5km-t, és volt 3 alkalom, hogy meg kellett állnom, annyira szúrt. Ekkor viszont szinte azonnal megszűnt a fájdalom. Egyszer ülve is éreztem ilyen nagy szúrást. Jól meg is ijedtem. Ha a bal oldalamon fekszek az ágyban, annyira ver a szívem, hogy zavar. A pulzus ütemében mozog a testem is. A fájás tompa, és nem függ össze a futással, csak néha erősödik aközben, és volt már, hogy előrehajoláskor is éreztem jobban. Inkább feszülést érzek ilyenkor, de ez sem minden alkalommal. A vérnyomásom 120/80, pulzusom fekve, nyugalomban kb 55-60. 38 éves férfi vagyok. Nem végzek nehéz fizikai munkát. Nem szedek gyógyszereket. Régebben elhízott voltam, de egy ideje normál testsúlyom van, és így is érzem a szúrást. Egészségesen táplálkozok. Voltam 2-3-szor belgyógyászaton, de csak nyugalmi EKG-t csináltak, ami rendben volt. Terheléses teszt, ultrahang, CT, vagy MRI nem volt.

2016. nov. 13. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:
73%
A szived nem tud fajni. Mellkasi fajdalmat (amit sokszir szivnek erzunk), legtobbszor a helytelen testtartas es a mozgasszegeny eletmod okoz. Gerinctornat javaslok.
2016. nov. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha vagy még gyakorin kérdező, mi volt a probléma?
2023. júl. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!