Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy alulműködésem...

Pajzsmirigy alulműködésem van, mégis fogyok, mi van?

Figyelt kérdés
Tipikusan a pajzsmirigy alulműködés tüneteit produkáltam, állandóan fázok, száraz a bőröm, fáradékony álmos vagyok, hullik a hajam..VISZONT, mindenhova az van írva hogy hízás a jellemző tünet,ellenben velem, mert nemhogy stagnált volna a súlyom, 8-10kgot fogytam, ez meg a túlműködés tünete..elmentem vérvételre, és kicsit alulműködik a pajzsmirigyem. Kaptam rá Letrox 50mikrogramm gyógyszert, és azt mondta az orvos hogy ettől fogyhatok.. Ez most komoly? Akik ilyet szedtek fogytak? 170cm vagyok és 55-56kg.. oké 1-2kg fogyás nem baj, de már több az gond lenne mert gebe lennék:(
2016. nov. 17. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Hatalmas divat mostanában ez a palyzsmirigy para...

Az a helyzet, hogy soha nincs egyforma mennyiségű hormon a véredben... ha a vérvétel pillanatában kicsit alacsony volt a szint, semmi nem garantálja, hogy pl aznap este már nem lett volna kicsit magas pl...

A tüneteid meg millió más dologra is visszavezethetőek a vitamin hiánytól a kutya füléig mindenre...

2016. nov. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ki diagnosztizált? Magad?
2016. nov. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Neem:) tobbszori vervetelen voltam es egyre egyre rosszabb lett..Nem magamat diagnosztizaltam, hanem verkep alapjan kimutatta a folyamatos romlast, es orvoshoz fordultam, egyebkent egy semmelweises orvos, es o irta nekem ezt fel:)
2016. nov. 17. 11:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen értékek alapján állapították meg nálad az alulműködést? Mert van olyan pajzsmirigybetegség, ahol egyszer alulműködik, aztán túlműködik, már nem emlékszem pontosan a sorrendre, de talán a Hashimoto-betegség volt. AntiTPO-t is néztek nálad meg ilyeneket?
2016. nov. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nalam csak a TSHbol allapitottak meg, de egyre egyre rosszabb az ertek, es egyre jobban alulmukodik tehat nem ugral ide oda hanem csak romlik
2016. nov. 17. 13:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Menj el egy RENDES endokrinológushoz, akár fizetőshöz is, aki tisztességesen megvizsgál! Csak TSH alapján hozzáértő szakember nem fog mindjárt hormonpótlást adni, hanem kivizsgálja, hogy mi áll a háttérben. Több paramétert is kell vizsgálni ehhez, ami a rutin laborvizsgálatban nem szerepel. Sajnos már többeknek betettek így, ahogy sejtésem szerint neked is. :(
2016. nov. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja és ultrahangvizsgálat is kellett volna, a speckó labor mellett. Nekem háziorvosom történetesen endokrinológus, ő csak kicsit magas TSH-val elküldött alapos kivizsgálásra, ami ezeket tartalmazta, és végül kiderült, hogy nincs gond, csak alkalmi eltérés volt és az értékem normalizálódott. Belegondolni is rossz, mi lett volna, ha mindjárt hormont ad... :(
2016. nov. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is fogytam pedig erősen alulműködő vagyok, hullámvölgy ez és egyéni amúgy, sógornőm hol hízik, hol fogy egy csomót, ingadozik a súlya, viszont a gyógyszer ha sok (felet vagy egészet kell szedned? fel lett építve a gyógyszer?) akkor átmegy pár hónapra túlműködésbe, nekem hasmenésem volt 1 hétig emeléskor. Amióta a gyógyszert szedem és beállt az érték megállt nálam ez, sőt előjött a hajhullás ami előtte nem volt...

Előtte azért egy UH legyen (Hashimoto ebből egyértelmű is lehet, nálam is sajnos az volt) plusz Anti-tpo - ez valószínű fizetős viszont ha pici az alulműködés akkor érdemes elhagyni pl glutént és újra megnézni.

2016. nov. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor fizetős, ha nem kap beutalót rá, de megéri megcsináltatni mindenképpen.
2016. nov. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!