Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy alulműködésem lehet?

Pajzsmirigy alulműködésem lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! még 18 éves korom körül megállapítottak nálam strummát, akkor szedtem a jodid 100 tablettát egy darabig. Aztán abbahagytam egy idő múlva, férjhez mentem, szültem 4 gyermeket és mindig éppen, hogy kicsit volt a normáltól eltérő értékem. Terhesség alatt nem szedtem, szoptatás alatt nem szedtem semmit, aztán mindig szépen le tudtam fogyni, még a negyedik gyerek után is lefogytam 53 kilóig (163 cm). De most, 74 vagyok és elkezdtem paleozni, viszont iszonyú lassan, 2 hónap alatt 2 kilót fogytam összesen és semmi nem megy lejjebb. Én mindig hipp-hopp lefogytam, ha elkezdtem egy Norbis vagy paleos diétát, de most semmi. Valamint még 8 óra alvás is kevés. Mikor őszi szünet kezdődött, lefeküdtem 23 órakor és másnap 11:30-ig aludtam.... aztán az összes szüneti napon legalább 9 órát aludtam, akkor éreztem nagyjából jól magam...

ja és állandóan ragyás az arcom, pedig már rég voltam tinilány.

Most holnap kérek beutalót a háziorvostól, félek, csak januári időpontot kapok az endokrinológián. De addig is, aki jártas e témában, mennyire esélyes, hogy újra alul működik a pajzsmirigyem???


2016. nov. 6. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdemes a háziorvostól laborbeutalót kérni, és TSH-t nézetni. Ott kiderül. Az endokrinológiára nem januári, hanem júniusi időpont lesz.
2016. nov. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez gondolom, azért az eredménytől is függ.
2016. nov. 7. 23:24
 3/5 anonim ***** válasza:

A leírt tünetek alapján elképzelhető, tünetek lehetnek még fázás, hideg kezek-lábak, a nagy alvásigény mellett ha fáradékonyabb vagy, alacsony nyugalmi pulzusszám (Te magad is meg tudod nézni).

Ha már ezek közül a tünetek közül is jelentkeznek nálad, akkor egyre valószínűbb, hogy pm alulműködésről van szó.

Az előző válaszoló jól mondta, kell egy vérvétel ahol a TSH, T3, T4 szinteket megnézitek. Ebből már teljesen egyértelműen fog látszódni.

Javaslom, hogy ne vesztegess időt, és legalább a vérvételt csináltasd meg privátban, ha úgy látod, hogy lassan halad a dolog.

2016. nov. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt, 10kg-ot fogytam könnyedén majd 2 évre rá lelassultam, híztam, nem ment le, fáradt voltam - ennyi volt a tünetem. Kiderült hogy alulműködök (11-es tsh, t3, t4 még jó) valószínű amikor fogytam akkor túlműködtem, szedtem jódot is, de a hormonális változások miatt alulműködés lett belőle. Én júniusban voltam 2 éve vérvételen, következő év márciusára kaptam endokrinológiára időpontot... A háziorvos azt mondta nem is sürgős... csak vetélésem volt miatt... Azonnal magánhoz mentem aki 4 hónap alatt helyrehozott a hormonpótlással és diétával!
2016. nov. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok, levették a vért és másnap már megvolt az eredmény, SZTK-ban. Csak a tsh-t nézték, de az teljesen normális. Ez van, elkezdtem futni, hátha attól rendbe jövök kicsit.
2016. nov. 11. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!